Így zárták ki a politikát Zuckerbergék a kampányhajrában
Az amerikai elnökválasztásig és még azon túl is letiltották a politikai hirdetéseket.
Az amerikai elnökválasztásig és még azon túl is letiltották a politikai hirdetéseket.
Elképesztő erővel, piaci fölényüket minden szinten kihasználva törnek előre a technológiai óriások, mára egyfajta feudális rendszert kiépítve. Ahogy a középkorban a földbirtokosok uralták a termelőeszközöket, úgy modern digitális megfelelőjüket fél tucat vállalat tartja a markában.
A Metát Írországban meszelték le, miután több ezer alkalmazottjuk számára hozzáférhető volt több millió felhasználó jelszava.
A Meta és az Apple nem írta alá az uniós szabályozási terveket.
A Meta egy ideig tartotta magát, de végül eleget tett az EU, az Egyesült Királyság és Ukrajna kérésének.
A Facebookot tulajdonló Meta és a Google úttörőnek mondott geotermikus projekteken dolgoznak, hogy adatközpontjaikat folyamatos zöldárammal lássák el. Az előbbi első körben 150 MW-os földhőerőművet épít, míg a Google egy 400 MW-os létesítményt tervez. Az adatközpontok energiafogyasztása 2030-ra akár 9 százalékát is kiteheti az amerikai villamosenergia-felhasználásnak.
Franciaországban háborog a jobboldal az Instagram cenzúrája miatt.
A techmogul a demokraták kampányfinanszírozása mögül is kifarol.
A Meta-vezér kezdi kapizsgálni, miért „szeretik ennyien a fickót”.
A Meta szerint fontos, hogy engedélyezzék a politikai véleménynyilvánítást.
Az ausztrál miniszterelnök szerint kormányának célja, hogy a Facebook anyavállalata, a Meta, fizessen a helyi médiaszervezeteknek a tartalmaikért.
A vállalat minden hírverés nélkül, világszerte elérhetővé teszi az újítást minden felhasználó számára.
Az ellenzéki politikus a hatósággal hallgattatná el a Fidesz békepárti kampányát, de felnyomja a kormányt a Facebooknál is.
A Meta úgy döntött, hogy nem a generatív mesterséges intelligenciára fog fókuszálni, sokkal nagyobb fába vágja a fejszéjét: egyből olyat teremtene, amely már úgy gondolkozik, akárcsak mi, emberek.
A Meta érdemi indoklás nélkül döntött, majd cselekedett.
Megy a hangos gúnyolódás, hogy milyen mérhetetlenül kínos Győzike, és micsoda buta bulvár a körmös-nyúljás pacal, pff, erre jönnek, és meghosszabbítják Bicskéig.
Szélsőséges politikusok, álszakértők és aktivisták elhitették velünk, hogy az ökológiai válságnak csak két megközelítése létezik: jobbos tagadás és balos világvégeizmus. Ezzel szemben az igazság az, hogy létezik harmadik út: lelkes hazafinak és elhivatott környezetvédőnek lenni nem ellentéte egymásnak, hanem velejárója.
Valaki szupermodell lesz az Instagramon, én terrorista lettem a Meta felületein. Ezt azonban köszönöm szépen, Zuckerberg!