minden jel arra mutat, hogy a baba a méhen belül nem fertőződik meg.
A megszületést követően kell végig gondolni azt, hogy mi a legjobb a babának, és mi a legjobb az anyának. Igazoltan fertőzött anya esetén kétféle javaslata van a világ vezető szülészeti és gyermekgyógyászati társaságainak. Vannak, akik azt javasolják, hogy kellő óvintézkedések mellett, de a baba maradjon az anya mellett. Ugyanakkor a másik álláspont szerint az anyát és a gyermeket ilyenkor érdemes elkülöníteni, hiszen az anya megfertőzheti az újszülöttet. Azonban azzal mindenki egyetért, hogy ilyenkor szoptatni mégis érdemes. Ha együtt van az anya és a baba, akkor ez a probléma nélkül megvalósulhat, ha külön vannak, akkor elsődlegesen az anya által lefejt saját tejet érdemes a babának adni. Egy esetben mindenki megegyezik: ha az anya nem kívánja szoptatni a babát, akkor feltétlenül el kell választani őket, nem lehetnek együtt. Ennek az az oka, hogy az anyatejben kiválasztódik a felnőtt szervezetben, azaz az anya szervezetében termelődő ellenanyag, így az a babát is védi. Amennyiben az anya nem szoptat, úgy ez a védelem elmarad, így a babát valóban érdemes az anyától elválasztani.
A Facebook tele van aggódó terhes nők posztjaival, akik azt kérdezik, milyen állapotok lesznek késő tavasszal, nyáron a kórházakban. Milyen körülményekre lehet számítani?