Kb. évi 440 milliárdos kárt okoz a munkahelyi stressz hazánkban

2015. november 15. 06:34

A címben említett meghökkentő adat egy miskolci sajtótájékoztatón hangzott el, melyet a Munkástanácsok Országos Szövetsége és a Munkavállalói Kérdések Európai Központja tartott egy, a munkavállalók egészségi állapotáról tartott konferencia kapcsán, amelyről az MTI is hírt adott. Ráadásul ezek a veszteségek csak részben keletkeznek közvetlenül a gazdaságban, más részük viszont a dolgozók egészségkárosodásából adódik, akiknek az elhangzottak szerint több mint negyede szenved a munkahelyi stressztől.

2015. november 15. 06:34

Felszeghi Sára foglalkozás-orvostan országos szakfelügyelő a sajtótájékoztatón azt mondta: a statisztikák szerint Magyarországon a munkavállalók több mint fele szív és érrendszeri, tumoros és emésztőszervei, mozgásszervei betegségben hal meg, ezeket „el lehet és el is kell kerülni".
 Hozzátette: elsősorban a fokozott stressz okozza ezen betegségek többségét.
 Mint mondta: jogszabály írja elő, hogy a munkáltatóknak kötelességük a munkahelyi pszichoszociális kockázatokat felmérni és kezelni, ennek ellenére ez nagyon sok helyen nem történik meg, vagy azért, mert a munkaadó nem tartja fontosnak, vagy azért, mert a munkavállaló sem érzi úgy, hogy ebben együttműködjön, mert tart a munkahelye, munkája elvesztésétől.
 Fontos lenne, hogy mind a munkaadó, mind a munkavállaló, mind pedig a foglalkozás egészségügy és a munkabiztonság összefogjon, és olyan stratégiát dolgozzon ki, amivel ezen hiányosságok felszámolhatók.


Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: több és jobb munkahelyért rendezték meg a konferenciát, amelyen a résztvevők, az Európai Unió munkahelyi biztonsági szakemberei a munkahelyi egészségügyre, a munkahelyi biztonságra fókuszáltak elsősorban.
 Mint mondta: azon munkálkodnak, miként lehetne az unió országaiban olyan munkaviszonyokat teremteni, hogy a munkavállalók egészségben éljék meg a nyugdíjas korukat, a téma aktualitását a korkedvezményes nyugdíj eltörlése utáni lehetőségek napirenden tartása még aktuálisabbá teszi.

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!