Jay-Z is a vádlottak között: újabb sokkoló fejlemény a P. Diddy-ügyben
Egy nő módosított keresetében azt állítja, hogy Jay-Z és P. Diddy is megerőszakolta őt egy 2000-es MTV VMA afterpartin, amikor mindössze 13 éves volt.
Franciaországban 2011 óta bírságolják azokat a nőket, akik burkában járnak az utcán. Egyikük a strasbourgi Európai Emberi Jogi Bírósághoz fordult, de hiába. A bíróság szerint Franciaország a társadalmi együttélés érdekében jogszerűen tiltja a burka viselését közterületen.
Egy már Franciaországban született fiatal muszlim nő azért perelte be az államot a strasbourgi Európai Emberi Jogi Bíróság előtt, mert 2011 óta tilos közterületen a burka viselése. Aki ennek ellenére a teljes testet és arcot eltakaró burkában jár, 150 euróval is megbírságolhatják – számol be az ügyről és előzményeiről a FAZ.
A felperes arra hivatkozott, hogy sem férje, sem a más családtagjai nem gyakorolnak rá nyomást, hogy burkát viseljen, és ő nem is hord mindig azt. Viszont szeretné, hogy ha épp úgy tartja kedve, burkában is kimehessen az utcára. A tilalommal szerinte Franciaország megsérti a magánélethez és családi élethez való jogát, valamint a vallásszabadsághoz fűződő jogát is. Arra is hivatkozott a felperes, hogy a szabály a diszkrimináció tilalmába ütközik, mivel őt a neme, vallása és származása alapján is diszkriminálja a burkatilalom.
A bíróság azonban a keresetet elutasította. Az ítélet szerint a közbiztonság és mások jogainak védelme legitim indok, amely alapján a felperes ezen jogai korlátozhatók. A bíróság úgy ítélte meg, hogy az arc eltakarása ellentmond az alapvető társadalmi együttélési normáknak, mivel az arc nagyon fontos szerepet játszik a társadalmi interakcióban. Bármilyen viselet, ami az arcot nem takarja el, engedélyezett Franciaországban, ezért a bíróság szerint a burkatilalom arányos korlátozásnak minősül és nem sértette meg a felperesnek az Európai Emberi Jogi Egyezményben garantált jogait.