Csak dörzsöljük a szemünket: Magyarországon volt az ötödik legnagyobb gazdasági növekedés az OECD-országok között az elmúlt tíz évben!

A tények makacs dolgok.

A tények makacs dolgok.
Jól ismert balos technika: a közszolgáltatások folyamatos támadásával elégedetlenséget szítani, majd ezt indulatba átfordítva megkísérelni a kormány elmozdítását. Takács Péter írása.
Kiderült, hogy másfélszer annyit tudtunk 2023-ban a fizetésünkből vásárolni, mint 2010-ben.
„A csehek, lengyelek és szlovének még mindig előttünk vannak. Ám ha tartjuk az elmúlt évek lendületét, már nem sokáig” – fogalmazott Sebestyén Géza.
Újabb tévhitet cáfolt meg a magyar közgazdász.
Súlyos hiányosságokra mutat rá egy friss tanulmány.
Ezzel itthon a legmagasabb a fizetésük az átlagbérhez viszonyítva az OECD országok közül.
Világszerte kihívást jelent a születésszám csökkenése: Dél-Koreában a legsúlyosabb a helyzet, Európában elsősorban az olaszok küzdenek a problémával. Szakértők szerint az okok közt szerepel a világjárvány és a gazdasági helyzet is.
A frissen bemutatott kutatásból kiderült, hogy Magyarországon sokkal alacsonyabb a rákos megbetegedések aránya, mint azt eddig gondoltuk.
Az egyes országok törvényei jelentősen eltérnek.
Egy friss OECD-tanulmány szerint a fenntarthatóság elvben egyre nagyobb szerepet kap a kereskedelemben, de a szabályozási akadályok és a magas megfelelési költségek továbbra is kérdésessé teszik, hogy el lehet-e érni érdemi eredményeket.
Fenntartható a magyar nyugdíjrendszer, hiába állítja az ellenkezőjét Brüsszel és a baloldal.
A szerző szerint ennek köszönhető Magyarország egyedülálló sikere.
A magyar GDP éves szinten 1,3 százalékkal nőtt, ami az EU-tagállamok között a 8. helyre volt elegendő, megelőzve több jelentős gazdaságot.
„A magyar gazdaság az OECD szerint is hasítani fog 2025-ben” – írta Sebestyén Géza.
Ne csodálkozzunk, hogy nem megy orvoshoz, akit azzal stresszelnek, hogy összeomlik az egész kóceráj. Francesca Rivafinoli írása.
25 ember megmondta, hát nem hiszik el? De az is kiderült, hogy a ruandai katonai diktatúra már-már paradicsomi jogállammá nemesült. Varga Mátyás Zsolt írása.
2022-ben világszerte 13,7 millió munkahely volt a megújulóenergia-szektorban, ennek 41 százaléka Kínában. A Nemzetközi Energiaügynökség előrejelzése alapján 2030-ig további 8 millió zöldállás jön létre, miközben 2,5 millió, a fosszilis energiához kapcsolódó munkahely viszont megszűnik. Az OECD szerint a munkahelyek 25 százaléka érintett lesz a zöldátállásban, különösen a magas képzettséget igénylő pozíciókban.
Oroszország lesz a világ egyik legnagyobb mezőgazdasági alapanyag-termelő országa. Az ENSZ előrejelzése szerint 2033-ig Moszkva negyedével növeli a növénytermesztést.
Az USA-ban a keresetek még az inflációval sem tudták tartani a lépést.