Vége főcím, eldőlt: Magyarország nem jogállam!
25 ember megmondta, hát nem hiszik el? De az is kiderült, hogy a ruandai katonai diktatúra már-már paradicsomi jogállammá nemesült. Varga Mátyás Zsolt írása.
25 ember megmondta, hát nem hiszik el? De az is kiderült, hogy a ruandai katonai diktatúra már-már paradicsomi jogállammá nemesült. Varga Mátyás Zsolt írása.
2022-ben világszerte 13,7 millió munkahely volt a megújulóenergia-szektorban, ennek 41 százaléka Kínában. A Nemzetközi Energiaügynökség előrejelzése alapján 2030-ig további 8 millió zöldállás jön létre, miközben 2,5 millió, a fosszilis energiához kapcsolódó munkahely viszont megszűnik. Az OECD szerint a munkahelyek 25 százaléka érintett lesz a zöldátállásban, különösen a magas képzettséget igénylő pozíciókban.
Oroszország lesz a világ egyik legnagyobb mezőgazdasági alapanyag-termelő országa. Az ENSZ előrejelzése szerint 2033-ig Moszkva negyedével növeli a növénytermesztést.
Az USA-ban a keresetek még az inflációval sem tudták tartani a lépést.
Magyarország az EU-s elnökség során is azon lesz, hogy erősítse a kelet-nyugati együttműködést.
A szakdolgozók béremelésével folytatódik a fizetések növelése az egészségügyben.
Az új évben 2,4, 2025-ben pedig már 3,6 százalékkal növekedhet a magyar GDP az EU előrejelzése szerint, ami a legdinamikusabban növekvő uniós gazdaságok közé sorol minket. Ám ezek a várakozások még óvatosak is, mert nem tükrözik a decemberben bejelentett magyar–EU-s megegyezést a források felszabadításáról. Így akár már 2024-ben elérhető az unió és az OECD által csak jövőre várt magasabb magyar növekedési ütem – derül ki a Makronóm Intézet friss várakozásaiból.
A Pisa-tesztben 6198 magyar diák vett részt, hazánk egyértelműen jobb pozícióba került, mint a járvány előtt volt.
Szóval megérkezett a friss OECD-jelentés, a baloldal pedig – borong. Nos, akkor gyorsan nézzük is meg, hogy mit rontottunk el ennyire már megint! Francesca Rivafinoli írása.