Az előbbire a magyarok átlagban 22 százalékot mondtak, utóbbira a megkérdezettek csupán 1,6 százaléka válaszolt igennel. Ekkora szakadék a mesterségesen gerjesztett érzet és a tapasztalat között egyetlen másik európai országban sem volt.
Ha ebből indulunk ki, elmondhatjuk: sokkal jobb teljesítményt nyújtunk, mint amit a közvélekedés feltételez. Tudjuk, hogy mindig van mit tenni, főleg az egészségügyben. Fontos azonban, hogy lássunk a kritikákon túl, és észrevegyük, hogy
mióta polgári kormányzás van Magyarországon, számos intézkedés történt az egészségügy területén.