Vége a több évtizedes együttműködésnek: Ausztria búcsút intett az orosz gáznak
Az OMV azonnali hatállyal leállította az orosz gáz importját.
Az OMV azonnali hatállyal leállította az orosz gáz importját.
A magyar külügyminiszter tárgyalt Alekszej Lihacsovval és Alekszandr Novakkal is.
Hortay Olivér szerint az orosz-ukrán tranzitszerződés lejárta Magyarország ellátását kevésbé érinti, mert a gáz nagyobb része nem Ukrajnán keresztül érkezik hazánkba.
Idén versenyképes áron 6,7 milliárd köbméter orosz eredetű földgáz érkezik Magyarországra – tudatta Szijjártó Péter külügyminiszter.
„A meglévő szponzorokat igyekszünk kiszolgálni minél jobban” – reagált Kubatov Gábor.
Az Európai Unió is hatalmas nyomást gyakorol a vállalatra.
Annyit elárult, hogy a kurszki ukrán betöréssel kapcsolatos.
Az Egyesült Államok lehet a történet legnagyobb nyertese, az európaiak kárára.
Magyarországon itt annyit tehetünk, hogy igyekszünk nem beleesni a csapdába, és nem fogadjuk el a Gazprom „fájdalomdíjként” felajánlott pénzét sem.
Az Oroszország-szakértő kijelentette, „Hámori és a csapata ne fogadják el az oroszok által dominált, IBA által felajánlott »fájdalomdíjat«”.
Leonore Gewessler energiaügyi miniszter a történelmi kudarcokról és a Gazprommal kötött átláthatatlan ügyletekről is beszélt a Zeit Online-nak.
El a kezekkel a Ferencvárostól! – írták a Facebookon.
Annyi tartás még a mocskosschalkéban is volt, hogy az Ukrajna elleni nyílt offenzíva után felbontsa a mezszponzori szerződést az orosz maffiaállam kirakatcégével.
Csupa jó hír a Fradi háza táján: sorozatban hatodszor is összejött a bajnoki cím, a csapat szerdán a döntőbe jutásért játszik a Magyar Kupában és a hírek szerint a klub hamarosan egy új dimenzióba léphet.
Szomszédunk immár 98 százalékban (!) orosz gáztól függ.
Úgy tűnik, Ukrajna a Gazprommal kötött szerződés nélkül is kénytelen lesz fenntartani az orosz gáz tranzitját. Szlovákia ugyanis tárgyalásokat kezdett északkeleti szomszédunkkal arról, hogy a Gazprommal kötött tranzitmegállapodás idei lejárta után továbbra is kaphasson orosz gázt. Robert Fico szlovák kormányfő meglepő kijelentése szerint megállapodott Denis Smigal ukrán miniszterelnökkel, hogy országa 2024 után is engedi az orosz gáz tranzitját a területén. Mindez különösen fontos akkor, amikor Biden elnök felülvizsgálná az LNG-exportot.
Még azok az országok is, amelyek azt állítják, hogy nem – jelentette ki Alekszej Miller.
Az ukránok a teljes leállítással fenyegetőznek, Bulgária közben a tranzitdíj soha nem látott emelésével akarja ellehetetleníteni az orosz gázszállítást Magyarország felé. Előbbi blöff lehet, utóbbiból adódhatnak komoly problémák.
A magyar piacra szánt gáz esetében a megnövelt számlát a Gazprom kapta.