Megjött a bejelentés Trumptól: Amerika segítségével sikerült azonnali és teljes tűzszünetet kötni

Az amerikai elnök az indiai és pakisztáni vezetők józanságát és intelligenciáját méltatta.

Az amerikai elnök az indiai és pakisztáni vezetők józanságát és intelligenciáját méltatta.
Trump szerint szégyen, ami történt.
Terrorizmus, vízmegosztás és hadikészültség sodorta az atomhatalmakat háborús szakadék szélére.
Ha a kilenc atomhatalom közül bármelyik kettő között nukleáris háború törne ki, negyvennyolc perc alatt vége lenne az ismert világnak, ötmilliárd ember pusztulna el, a Földnek pedig huszonnégyezer évre lenne szüksége a gyógyuláshoz – elemzi az esélyeket egy amerikai újságíró.
Figyelmeztette a Nyugatot Zelenszkij: Itt az idő cselekedni!
A külügyminiszter rámutatott a Nyugat azon törekvésének veszélyeire, hogy egy atomhatalommal próbálnak győzelemig harcolni.
Hiszen mindenki tudja, hogy az atomfegyverek praktice teljesen irrelevánsak. Hát persze.
Az elnöki rendszerrel működő atomhatalmak általában a legérzékenyebbek, ha más országok demokráciájáról van szó, miközben esetükben a politikai elitváltás szinte elképzelhetetlen.
Irán elszántan halad a nukleáris technológia elsajátítása felé, és nem mondhatjuk, hogy sikertelen lenne. Érdemes eljátszani egy atomfegyverrel rendelkező Irán gondolatával, amely tovább rombolhatja a stabilitással nemigen jellemezhető Közel-Kelet állapotát. Nem véletlen, hogy Irán óvatos. A közel-keleti ország egykor az USA stratégiai partnere volt... Mi történt?
Úgy tűnik, hogy a brit miniszterelnök aludt egyet a dologra.
Néhány óránként az amerikai külügyminisztérium és az orosz védelmi minisztérium irodáiban a tisztviselők felváltva ellenőrzik a vonalat, hogy még működik-e a „forró drót”.