Az énekes a beszélgetés során kitért a tanárok helyzetére is. Koncz Zsuzsa úgy fogalmazott, „annyira örülök, hogy »ismert erdei köröknek« nincs más elfoglaltsága, mint tanárokat kirúgatni, lebecsülni, nyilvánosan megalázni, miközben az általuk vezetett magyar gazdaság épp az összeomlás határán van.
Felfoghatatlan, miért kell az oktatás, a tudás, a szellemi munka, egyáltalán a magyar értelmiség presztízsét tönkretenni.
Mitől gondolhatja bárki is, hogy értelmiség nélkül boldogulhat egy ország?” – tette fel a kérdést az interjúban.