Wintermantel szerint, ha történik is valami a kerületben, azok a fejlesztések még az ő érájukban startoltak el. „Lassan elkészül a Károlyi utcában a szociális városrehabilitációs program keretében egy bérház, amelyre mi pályáztunk és nyertünk kétmilliárd forint támogatást, mi teremtettük elő a szükséges önrészt, terveztük meg a házat. Akkor támadták, most dicsekszenek vele, holott az egyetlen érdemük, hogy nem állították le a programot” – fogalmaz, megemlítve: már ez is ez nagy szó ahhoz képest, hogy az SZTK-val szemben két éve áll a szolgáltatóház építése, melynek az alapjai már elkészültek korábban, bekerítve, parlagon fekszik a Multi Sport Bázis kiszolgáló, öltöző, mosdó, büfé épületének helye. Ahogy a Szent István tér megújítása és a régi piac helyére tervezett multifunkcionális városközpont építése is elmaradt.
A legnagyobb probléma, hogy Újpestnek nincs valós és érdemi képviselete a fővárosban.
Az újpesti polgármester súlytalan: hangja, ha van egyáltalán, elvész a koalíciós csatározások zajában. Hogy fordulhat elő, hogy az újpesti polgármester megszavazza a legrosszabb újpesti utak felújításának elhalasztását? Vagy az, hogy annak ellenére megszavazza az egykori Újpesti Uszoda telkének értékesítését a Fővárosi Közgyűlésben, hogy pont az ellenkezőjére utasította őt az újpesti képviselőtestület?” – teszi fel a kérdést, ugyancsak hangsúlyozva: azért vállalta a fővárosi képviselőséget, mert mindezt nem nézheti tétlenül: „Tőlem az újpestiek azt várják, hogy kiálljak a városunkért és az érdekeikért.
Ezt fogom tenni. Újpestnek újra lesz hangja a közgyűlésben.”
Nyitókép: MTI/Mónus Márton