Az adófizetők pénzéből finanszírozták luxus életmódjukat az amerikai sztárok
A celebek kihasználták azokat az állami programokat, amelyek arra lettek kitalálva, hogy segítsenek a nehéz helyzetben levő zenészeknek.
A koronavírus-járvány miatt szinte teljesen megszűnt Észak-Korea kereskedelme Kínával.
Kim Dzsongun, Észak-Korea diktátora csütörtökön beismerte, hogy országa rendkívül nehéz gazdasági helyzetben van, az állami tisztviselőknek azt mondta, „készüljenek egy újabb Nehéz Menetelésre” – írja a BBC.
Az észak-koreai propagandában a Nehéz Menetelés az 1990-es évek időszakát jelöli, amikor a Szovjetuinó összeomlása miatt Észak-Korea elvesztette egyik legfőbb szövetségesét. Ennek következtében példátlan mértékű éhezés sújtotta az országot, egyes becslések szerint hárommillió észak-koreai éhen halt.
Észak-Korea azért került nehéz helyzetbe, mert koronavírus-járvány miatt szinte teljesen megszűnt kereskedelme Kínával, az egyetlen országgal, ami komoly gazdasági kapcsolatokat ápol a világtól elzárkózott rezsimmel. A kínai kereskedelem a múlt évben 80 százalékkal visszaesett, márpedig Észak-Korea élelmiszerellátásában kulcsfontosságú a kínai import.
A válság egyelőre a kínai határhoz közeli vidékeken a legsúlyosabb, egyre több a koldus, és egyes híradások szerint volt, aki már éhen is halt. Sajtóértesülések szerint előfordult olyan is, hogy egy kiló kukoricáért egy havi fizetést is elkértek.
Nyitókép: STR / KCNA VIA KNS / AFP