Nyitókép: A Magyar Királyi Országos Társadalombiztosítási Intézet épülete egykor és jelenleg. A csodás tornyát elbontották a kommunizmus alatt. Fotó: Budapest elveszett kincsei
Hiánypótló könyv került a könyvesboltokba, különleges helytörténeti munka. A szerzője nem építész, nem művészettörténész, hanem a régi Budapest szenvedélyes kutatója, aki a kötetben 100 olyan budapesti épületet tár elénk, amelyek korábban díszes kupolával vagy toronnyal büszkélkedhettek, ám idővel megfosztották őket az ékességüktől. A szerző, Fecske Gábor László azt is megindokolta, miért érzett késztetést, hogy egy csokorba gyűjtse az idők során elpusztult budapesti kupolákat és tornyokat.
Nem titkolt célom, hogy az épületek eredeti és mai állapotának összehasonlításával kellő hatást gyakoroljak és elgondolkoztassam az olvasót”
– fogalmaz az író, aki szerint az épületek egyfajta tükrök és tanulságtévők, bennük van az építtető, az alkotó tudásvilága, világnézete, az pedig, hogy az épített örökséggel hogyan bánik egy társadalom, szintén bizonyítványt állít ki magáról.