A Mi Hazánk alól is kihúzták a szőnyeget
A szobor hosszú ideje feszültségek forrása a kerületben, és Kovács Gergely, a kerület júniusban megválasztott polgármestere már a választás estéjén kijelentette, hogy a vitatott emlékmű szoborparkba fog kerülni. Ugyanakkor azt is mondta, hogy ez nem tartozik az első intézkedései közé, mert nem akarja úgy kezdeni polgármesterségét, hogy konfliktust szít a Mi Hazánk híveivel.
A kampány során Kovács elmondta, hogy „nagyon sok embert bánt és zavar” a szobor. Nem önmagában a turulszoborral van a gond, hanem azzal, hogy „nálunk voltak a leggázosabb nyilasok a második világháborúban”, és onnan alig 50-100 méterre volt a központjuk. Emellett Kovács hangsúlyozta, hogy nácik nevei kerültek a szoborra, ami azóta is folyamatos viták forrása. Az MKKP társelnöke szeptemberben a Facebookon azt írta, hogy „sok, úgy nagyjából 6 millió érdekes ötlet” érkezett a kerületi turullal kapcsolatban, de az egyik kedvence az, hogy a MIÉP fizetne azért, hogy elvihesse a szobrot.
Lázár lépésére Kovács közösségi oldalán azt válaszolta, hogy „ez csak valami tévedés lehet, bizonyára a MÁV-ot akarta műemlékké nyilvánítani a miniszter úr.” Hozzátette, hogy „most hirdethetjük meg a »Lázár János találkozása a műemlékvédelemmel« című szoborpályázatot”. Emellett felhívta a figyelmet arra, hogy a kerületben „sok olyan építészeti érték van”, amelyek valóban megérdemelnék a műemléki védettséget, mint például az egykori Tündérhegyi Pszichiátria épülete, amelyet éppen most kezdtek el bontani.