Nagy mozgásteret kaptak az iskolák és a pedagógusok
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárt az InfoRádió Aréna című műsorában többek között arról kérdezték, hogy hogyan lehet az idei tanévtől mobiltelefont és okoseszközöket használni az iskolákban. Miként fogják ellenőrizni, hogy ezt a szigorú szabályt az intézmények hogy tartják be.
A Belügyminisztérium államtitkára erre azt felelte, hogy az, hogy „ez a szabály mennyire szigorú, az megítélés kérdése. A végrehajtás területén nagyon nagy mozgásteret kaptak az intézmények, hiszen nincs két egyforma iskola”. Intézményenként eltérő a tanulók létszáma, a folyosók nagysága, illetve a tárolók kapacitása – sorolta Maruzsa.
A köznevelési államtitkár arra is felhívta a figyelmet, hogy a pedagógusok ugyancsak nagy mozgásteret kaptak.
A saját tanóráján az okoseszközök használatát minden pedagógus teljeskörűen és teljes szabadsággal engedélyezheti”.
„A kormányzat az nem ellensége az okoseszközök pedagógiai célú használatának”
Ezután Maruzsa leszögezte, hogy a kormányzat nem ellensége az okoseszközök pedagógiai célú használatának. „Elég csak arra gondolni, hogy kiosztottunk csaknem félmillió notebookot a gyerekek körében, mert hiszünk és bízunk a digitalizációban, és annak az okos használatában.”
„Ami a problémát okozza az az, hogyha ezt túlzásba viszik, és a szünetekben és a tanórákon nem oktatási célra használják ezeket. Az OECD felmérése szerint a magyar tanulók 31 százaléka nyilatkozta azt, hogy soha nem kapcsolja ki még tanórán sem a mobiltelefonját. S nyilván jönnek az üzenetek, amelyel elvonják a figyelmet a tanulásról” – hangzott el.