Három gyanúsítottat is letartóztattak az óbudai korrupciós botránnyal összefüggésben
A negyedik gyanúsított bűnügyi felügyeletbe került.
Eddig három gyanúsítottat tartóztattak le a négyből a baloldali vezetésű óbudai önkormányzathoz köthető korrupciós botrányban, de az ügyészség fellebbezett, hogy a negyedik is rács alá kerüljön.
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László
Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, a Budai Központi Kerületi Bíróság múlt héten harminc napra elrendelte az óbudai korrupciós botrány három gyanúsítottjának a letartóztatását, egy negyedik személy esetében azonban a bíróság a bűnügyi felügyelet mellett döntött.
Ezt is ajánljuk a témában
A negyedik gyanúsított bűnügyi felügyeletbe került.
Emiatt az ügyben eljáró Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) fellebbezést jelentett be a Magyar Nemzet értesülése szerint.
A lap azt írja,
ha másodfokon az ügyészségnek ad igazat a bíróság, akkor a negyedik gyanúsított is rács mögé kerül.
Hozzáteszik: a döntés ellen a három letartóztatott gyanúsított is fellebbezett, ők enyhébb kényszerintézkedést szeretnének, így a bírósági végzés az ő esetükben sem végleges.
Korábban lapunk is megírta, hogy múlt hét szerdán
civil ruhás nyomozók lepték el a baloldali vezetésű III. kerületi önkormányzat polgármesteri hivatalának óbudai épületét.
Ezt is ajánljuk a témában
Az ügynek köze lehet az Anonymous-videóhoz is.
A KNYF közleménye szerint „vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés bűntette” és más bűncselekmények miatt több helyszínen eljárási cselekményeket végeztek és négy személyt őrizetbe vettek.
Ezt is ajánljuk a témában
Négy embert őrizetbe vettek. Az ügy szálai a fővárosi baloldal egyik fontos háttéremberéhez, P. Gáborhoz vezethetnek.
A megalapozott gyanú szerint egy férfi a kft-jén keresztül 2021-ben szolgáltatások nyújtására, illetve eszközbeszerzésekre
fiktív szerződéseket kötött a Budapest Főváros III. Kerület – Óbuda-Békásmegyer Önkormányzattal,
illetve az egyik gyanúsított társa által kijelölt két gazdasági társasággal.
A gyanúsítottak a fiktív szerződések ellenértékeként beérkezett pénzösszegeket készpénzben felvették, és korrupciós célokra fordították. A bűncselekmények elkövetéséhez használt cég megszűnt, a gyanúsított a cég könyvelési iratainak őrzéséről a törvényi követelmények ellenére nem gondoskodott. A nyomozó ügyészség a négy személlyel korrupciós és gazdasági bűncselekmények megalapozott gyanúját közölte.
A Magyar Hírlap akkor azt írta:
a nyomozók kiérkezése összefüggésben állhat a 2022-es országgyűlési választás előtt kirobbant üggyel.
A közvélemény által akkor Anonymous-videóként elhíresült hanganyagban többek között
Szabó Tímea párbeszédes országgyűlési képviselő kampányáról is beszélnek.
Mint ismert: az akkor nyilvánosságra hozott felvételen az hallható, ahogy Óbuda vonatkozásában P. Gábor és F. László visszaosztott, illetve külföldről érkező pénzekről beszélgetnek.
P. Gábor 2020-ig a XIX. kerületi Vagyongazdálkodási és Városüzemeltetési Iroda vezetője, Gajda Péter kispesti szocialista polgármester jobbkeze volt, s egy ideig a polgármester kabinetfőnökeként is dolgozott. P. Gábor ezen kívül Karácsony Gergely kampányában is közreműködött, Óbudán pedig az önkormányzati lap irányítását is rábízta Kiss László DK-s polgármester.
Én nem tudok semmit erről az ügyről”
– így reagált Szabó Tímea a nyomozók kiszállását követő napon a Magyar Nemzet által feltett kérdésekre. A lap szerint ez a kijelentés azért is furcsa, mert Szabót az óbudai választókerületben indította a Párbeszéd, így
meglepő lenne, ha nem hallott volna arról, hogy a III. kerületi önkormányzatnál civil ruhás nyomozók jelentek meg.
Ezt is ajánljuk a témában
A politikus azt is hozzátette, hogy életében nem látta P. Gábort és azt sem tudja, hogy kicsoda.
A politikus ennek ellenére azt mondta, hogy P. Gábort életében nem látta és azt sem tudja, hogy kicsoda.
A Fidesz óbudai szervezete rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte múlt héten az óbudai letartóztatási hullám ügyében.
Ezt is ajánljuk a témában
Mint írták, a kerületben élőknek tudniuk kell, mi történt.
Közleményükben azt írták, a kerületben élőknek tudniuk kell, mi történt.
„Mi, az óbudaiak által megválasztott képviselők sem ülhetünk tétlenül. Politikai oldalaktól függetlenül azonnali érdek annak tisztázása, hogy mi történt a Polgármesteri Hivatalban és mi vezetett a letartóztatási hullámhoz. Éppen ezért várjuk a többi párt képviselőjét is, hogy követelje az ügy tisztázását és csatlakozzon a rendkívüli testületi ülést összehívó képviselőkhöz”