Kifogott a debreceni köd a Wizz Air repülőgépén
Több órás késést okozott a barátságtalan időjárás.
„Európa egyszerűen nem tud mit kezdeni az iszlámmal, a bevándorlásból fakadó együttélési problémákat pedig a szőnyeg alá söpörte” – fogalmaz Tarjányi Péter.
Tarjányi Péter, biztonságpolitikai szakértő volt az Index Frontvonal című műsorának vendége, amelyben kifejtette álláspontját a Londonban megtartott 300 ezer főt számláló palesztinpárti tüntetésről, a nyugati világban létrejött párhuzamos társadalmakról.
„A terroristák elérték a céljukat, pontosan az történt, amit szerettek volna” – így reagált Tarjányi Péter az eddigi legnagyobb volumenű palesztinpárti tüntetésről, melyre Londonban került sor november 11-én. A biztonságpolitikai szakértő szerint a Hamász október 7-i, Izrael elleni támadásának legfőbb célja az volt, hogy
ne csak a térségben, de szerte a világban is növelni tudja a vallási alapú feszültséget.
A biztonságpolitikai szakértő azt is elmondta, hogy
„Európa egyszerűen nem tud mit kezdeni az iszlámmal, a bevándorlásból fakadó együttélési problémákat pedig a szőnyeg alá söpörte”.
Tarjányi úgy látja, hogy az Egyesült Királyságban, Franciaországban vagy Németországban gyakorlatilag párhuzamos társadalmak jöttek létre, mert a muszlim bevándorlók gyakran a helyi alkotmány mellett vagy helyett egy alternatív törvénykezés, a saría (az iszlám alapelvei) szerint élnek.
A biztonságpolitikai szakértő szerint ez jelentős feszültséget okoz ezekben a társadalmakban, amely bármikor könnyen fellobbantathatja a terror lángját. Hozzátette:
„Fel kell készülni arra, hogy Németországban és Nagy-Britanniában is jó eséllyel lehetnek terrortámadások az elkövetkezendő időszakban”.
Nyitókép: Képernyőfotó
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
Az arab vezetők megtárgyalják, hogy mit várhatnak a januárban érkező Trump adminisztrációtól.
Propaganda óvodásoknak, fegyveres gyakorlatok a kicsit nagyobbaknak, büszke pózolás terrorszervezetek jelképeivel – egymillió kis terorristát „gyártanak” Gázában egy újabb támadásra. Mutatjuk, hogyan!
Izrael korlátozott, mégis hatásos csapást mért Iránra, betartva az amerikai „játékszabályokat” – de vajon Irán válaszra készül? A háttérben Szaúd-Arábia és a régió feszülten figyel, míg Washington választások előtt elkerülné az eszkalációt.