„Boldog születésnapot kedves Alföldi Róbert!
Úgy tűnik, hogy most valahogy Alföldi Róbert hetet tartok, de akkor mindenképpen jöjjön egy szülinapi köszöntő! Idéznék valamit a művész úrtól és elmondom, hogy én mit gondolok erről teológusként.
Alföldi Róbert: »Az európai kultúra alapköveként emlegetett Biblia semmi másról nem beszél, mint a szeretetről. Arról a szeretetről, ami nehéz, nem arról, ami könnyű, amikor a szeretet tárgya úgy viselkedik, ahogy nekem tetszik, azt mondja, amit én akarok, hogy mondjon, úgy szeret, ahogy nekem tetszik. Így könnyű szeretni, hiszen a szeretet nem a másikról szól, hanem rólam, akinek elvárásai vannak, hogy miként és hogyan kell működnie a másiknak, hogy az normális legyen.«