Emellett a MASZSZ elnöke egy olyan dokumentumot is ismertetett a két másik országos képviselettel, ami olyan követeléseket is tartalmazott, amelyek korábban fel sem vetődtek.
A Liga és a Munkástanácsok elnöke szerint meglepő és megdöbbentő a MASZSZ magatartása, mivel egy ilyen lépéssel veszélybe sodorja nem csak a tervezett, decemberre előrehozott béremelést, de a minimálbér és a bérminimum emelését is megakadályozza, ha nem írja alá a megállapodást.
Palkovics Imre megkeresésünkre kiemelte: felháborítónak tartja, hogy a MASZSZ a célegyenesben próbálja meg szabotálni a megállapodást, veszélybe sodorva a legalacsonyabb keresetűek bérének emelését. Ez a magatartás sajnos nem példa nélküli, az elmúlt években is előfordult, hogy nem írták alá a bérmegállapodást, amely csak akkor léphet életbe, ha minden fél aláírja.
Most viszont egy olyan esztendőben nehezíti a megállapodást a MASZSZ, amikor nemcsak a jövő évi minimálbérek összegéről kell dönteni, hanem egy olyan kompenzációról is meg kell egyezniük a feleknek, amely érzékelhetően ellensúlyozza a legkisebb keresetűeket kiemelten sújtó, rekordokat döntő inflációt.
„A szakszervezeti egyeztetésen nem kaptunk értelmezhető választ a MASZSZ elnökétől arra, hogy a konföderációk közötti folyamatos egyeztetések ellenére miért készülnek előállni új követelésekkel, ráadásul olyan követelésekkel, amelyek a jelenlegi helyzetben teljesen irreálisak. Ez a viselkedés megmagyarázhatatlan, de ismét rávilágít arra, hogy
a MASZSZ célja nem a bérmegállapodás, hanem – politikai érdekeket szem előtt tartva – éppen az ellenkezője
– tette hozzá Palkovics Imre, utalva arra, hogy a DK árnyék-pénzügyminisztere nemrég a minimálbér-emelés ellen tiltakozott.