Kiderültek a részletek: mutatjuk, mennyi lesz a magyar minimálbér és a garantált bérminimum a következő években
Kiderültek a hároméves bérmegállapodás legfontosabb részletei.
Kiderültek a hároméves bérmegállapodás legfontosabb részletei.
A Mandiner úgy tudja, meglesz az átlagos 12 százalékos minimálbér-emelés, de a részletekre csak holnap derül fény.
Eközben a kormány „nagyotmondás helyett” sikeresen kezelte a koronavírus-járványt és a háború következtében kialakult energiaválságot is – mutatott rá Suppan Gergely.
Megállapodást hozott az e heti egyeztetés a munkáltatók, a szakszervezetek és a kormány között.
Jövőre is jelentős, a gazdaság teljesítményét érdemben meghaladó béremelésre számíthat a munkavállalók többsége.
Már a jövő héten véglegesíthetik a lendületes béremeléseket megalapozó hosszútávú bérmegállapodást: tényleg jön az ezer eurós minimálbér és az egymilliós átlagfizetés.
Közel kerültünk az 1000 eurós minimálbérhez és az egymilliós átlagfizetéshez.
Nagy segítség lesz ez a magyar családoknak.
Első hallásra politikai ígéretnek tűnhet az ezereurós minimálbér és az egymillió forintos átlagkereset. A kormány ígérete azonban nem csak álom.
A 2025-ös évben is két számjegyű ütemben, várhatóan 10,5 százalékkal nőnek a bruttó keresetek – véli a Makronóm Intézet elemzője. Ehhez két dolog szükséges: a sajtóértesülések alapján 12 százalék körül várható minimálbér-emelés, valamint a gazdasági növekedés dinamizálódása a jövő év elejére.
Nagy Márton legújabb javaslata kiverte a biztosítékot a vállalkozásoknál, de nem utasítják el.
Már korábban kiderült, a minimálbér a következő években 12 százalékkal nőhet, de a garantált bérminimum sorsa eddig bizonytalan volt.
A minimálbér pedig ezer euró.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára szerint a kormányzat és a gazdaságpolitika a keresetek erőltetett felzárkóztatása és belső kereslet növelése mellett tette le a voksát.
Nincs mese, átalakul a garantált bérminimum, a következő években több mint egymillió munkavállaló fizetését érintheti a változás.
A nemzetgazdasági miniszter szerint Brüsszel politikai alapon osztja szét a közösen felvett uniós hitelt, ebből pedig nem kér a kormány.
Legalább 40-50 százalékkal emelkedhet a minimálbér összege 2027-ig, de több sorsdöntő változásra is számíthatnak a munkavállalók.
A magyar munkavállalók 77 százaléka támogatná, ha ágazatonként és munkakörönként is meg lehetne határozni bérminimumot.