Ugyanakkor
Jakab és Márki-Zay is elmondhatja, hogy legalább valamilyen szervezettséget már maga mögött tudhat,
Hódmezővásárhely polgármestere 2018-ban létrehozott mozgalmára épít, Jakab Péter pedig aktív szervezésbe kezdett tavaly augusztus óta, és legalábbis a közösségi médiában közzétett posztjai alapján több helyen tudott valamilyen helyi szervezetet létrehoznia.
Készülődés a választásokra
Jakab Péter és Mesterházy Attila mozgalmának is küldtünk kérdéseket, hol tartanak a szervezetépítésben, indulnak-e a jövő évi EP illetve önkormányzati választásokon. A Nép Pártján Mozgalom sajtóosztálya megkeresésünkre közölte: határozott szándékuk, hogy még ebben az évben párttá alakuljanak, hiszen „országos támogatottságunk már most meghaladja jónéhány parlamenti frakcióval rendelkező pártét”. Ennek megfelelően mind az EP-, mind az önkormányzati választáson elindulnak.
Jelenleg ezer önkormányzati képviselőjelölt indításával kalkulálnak, a lehető legtöbb településen jelen lesznek polgármester-jelölttel is, de ez nagyban függ attól is, hogy az ellenzék az adott településen milyen állapotban van. Ott, ahol az elmúlt ciklusban megfelelő munkát végeztek, ott az összefogás részeként indulnak, ott viszont, ahol az ellenzék csalódást okozott, ott új ellenzéket építenek. Egyetlen ellenzéki szavazó sem maradhat hiteles képviselet nélkül – írták.
Mesterházyék nem válaszoltak, a politikus pár napja az ATV-ben arról beszélt, hogy az EP-választáson rajthoz állnak, de az önkormányzatin nem, csak más jelölteket támogatnának. Az EP-választáson ugyanakkor maga Mesterházy lenne a listavezető.
Márki-Zay Péter szintén az ATV-ben arra utalt, hogy indulnak a helyhatósági megmérettetésen, és amennyiben végre bejegyzik pártjukat, akkor az EP-választáson is.
Érdekesség, hogy például a korábbi MSZP-s Szanyi Tibor által vezetett
Igen Magyar Szolidaritás Mozgalom (ISZOMM) május végi kongresszusán már az európai parlamenti választási programját is elfogadta,