A törpepártok visszalépnek, a baloldal újra összefoghat a szakértő szerint – így készül 2026-ra az ellenzék

Egymás után lépnek vissza a törpepártok Magyar Péter javára.


Egymás után lépnek vissza a törpepártok Magyar Péter javára.


Márki-Zay Péter állítja, a személyes ambíciók nem írhatják felül a nemzet érdekeit. Ezért félreállt Magyar Péter személyes ambícióinak útjából.


A korábban a Fideszt is megjárt Mellár Tamás a Párbeszéd frakcióvezető-helyettese, ehhez képest most Márki-Zay Péter EP-listáján is felbukkant. Ő azt mondta: segít, ahol tud.


Magyar Dávid szerint a hódmezővásárhelyi polgármester „már kiesett az I-es ligából”.


A baloldal egyre durvább hangnemben kommunikál és ez is jól mutatja, hogy óriási a tétje a nyár eleji választásoknak.


A célját támogatják, de nem mennek el az eseményre.


Nehéz szavakat találni a Mindenki Magyarországa kampánynyitójára. Orbán, Orbán, akasztás.


„De cserébe én is elvárom, hogy engem és ezt a pártot is tiszteljék” – fogalmazott Szalma Botond.


Nem kizárt, hogy a párt listáját az egykori miniszterelnök-jelölt vezeti majd, de ennek ellenére Márki-Zay szeretne továbbra is Hódmezővásárhely polgármestere maradni.


A baloldali ellenzék egykori miniszterelnök-jelöltje az elmúlt hétvégén tartotta pártalapító rendezvényét.



A hódmezővásárhelyi polgármester szerint pártja az ellenállás zászlóshajója.


A bejegyzés egy dolog, a támogatottság meg egy másik, amiből Márki-Zaynak és az új formációjának egyelőre nincsen sok.


Az ellenzék volt miniszterelnök-jelöltje a Mindenki Magyarországa Néppártot a tervezetthez képest csak több mint egy évvel később tudta megalapítani, de továbbra is várja az alapító tagok érkezését.


Az új belépő Mesterházy Attila pártjáról jelenleg keveset tudni.


