Elszámolta magát a balliberális városvezetés: totálisan besült a régi jó kommunista trükk
Semmi sem fog már úgy alakulni, mint a régi szép időkben.
Németh Zsolt kriminológus a Mandiner érdeklődésére elmondta, milyen személy is lehet a férfi, aki csütörtökön késő este három rendőrt megszúrt, akik közül Baumann Péter főtörzsőrmester életét vesztette.
Az egész országot megrázta, hogy az éjjel három rendőrt megkéseltek a XI. kerületben. Az eddigi információk szerint késő este egy őrjöngő férfi szóváltásba került a szomszédjával, akinek ajtaját is megpróbálta betörni, ezért hívták ki a rendőröket. Az épületben a támadó a kezében lévő késsel három rendőrt megszúrt, majd az utcára menekült, ahol az egyik járőr figyelmeztető lövést követően lábon lőtte, és elfogták.
Meg nem erősített információk szerint Baumann Péter főtörzsőrmestert, aki pár hét múlva lett volna 30 éves, két szúrás is érte szívtájékon. A kórházba szállítást követően, éjfél után nem sokkal életét vesztette. Egyelőre nem tudni, kábítószeres befolyásoltság alatt volt-e a támadó, egy szemtanú az őrjöngését látva ezt biztosra veszi.
Németh Zsolt kriminológus a Mandinernek próbálta meg felvázolni, milyen személyiség is lehet az elkövető. A szakértő szerint, bár egyelőre nincs hivatalos információ arról, hogy a támadó kábítószer hatása alatt volt-e, lényegi kérdés ez. Úgy fogalmazott, vannak olyan kábítószerek, melyek annyira erős hatásúak, hogy akár olyan szinten is megváltozik az ember tudata, hogy ilyenre is képes lesz.
Minden hasonló esetnél felsejlik, hogy a támadó drog hatása alatt állt-e
– jelentette ki a kriminológus.
A szakértő lapunk megkeresésére úgy folytatta, még csak az sem kell, hogy valakinek agresszív alaptermészete legyen, bizonyos kábítószerek miatt teljesen el tud borulni az emberi elme.
Vannak drogok, melyek hatására az ember vérmérséklete teljesen megváltozik, nem tudja kontrollálni az indulatait, sőt, fel sem ismeri, mit csinál”
– közölte Németh Zsolt.
A kriminológus azonban sokkal valószínűbbnek tartja, hogy a csütörtök esti gyilkosság elkövetőjének valamifajta konfliktusa lehetett azzal a személlyel, akihez megpróbált betörni. Nem tartja kizártnak, hogy a gyilkosnak személyes nézeteltérése lehetett azzal, akihez megpróbált betörni.
Szavai szerint előfordulhat, hogy az ügyben érintett személy, akihez eredetileg megpróbált betörni a rendőrgyilkos és az elkövető között korábban már történt akár fizikai összetűzés is. Nem tartja kizártnak azt sem, hogy az elkövetőt korábban, akár kiskorában bántalmazták.
„Amikor az ember agyát elborítja az indulat és látja, hogy jönnek a rendőrök, akik megfoghatják, őrizetbe vehetik, egy szóval meg akarják akadályozni tettében, tovább súlyosbíthatja az őrjöngő tudatállapotát. Ott már nem számít semmi se” – mondta a Mandiner megkeresésére Németh Zsolt.
Lehet, hogy a rendőrökkel is voltak problémái korábban”
– elemezte az elkövető lehetséges elmeállapotát a kriminológus, majd hozzátette, valószínűleg a rendőrgyilkos egyéb konfliktusait is agresszivitással, erőszakkal szokta rendezni.
Nyitókép: Mandiner illusztráció