Az oktatás fejlesztéséért, a pedagógusok megbecsüléséért tüntettek a fővárosban

2022. szeptember 02. 20:59

A vonulók között lehetett látni Szabó Bálint aktivistát, több baloldali politikust, például Karácsony Gergelyt, Márki-Zay Pétert, Lendvai Ildikót, Tordai Bencét, Kunhalmi Ágnest.

2022. szeptember 02. 20:59
null

A „Diákok a tanárokért” Facebook-csoport által jegyzett demonstráció szervezői több kormányzati figyelmet követeltek a közoktatásnak. Sürgették a tanárhiány megoldását, tanítható és tanulható mennyiségű tananyag bevezetését és „élhető iskolát”.

A demonstráció résztvevői a Szent István téren gyülekeztek; majd a „Tanárokkal vagyunk!” feliratú molinó mögött elindult a menet.     A tüntetők a Zrínyi utca - Széchenyi István tér - Dorottya utca - Vörösmarty tér - Váci utca útvonalon a Fővám térre vonultak. Eközben a „szabad ország, szabad oktatás”, „nincs tanár, nincs jövő”, „nincs pénz, nincs tanítás”, „fizessétek ki a tanárainkat!”, és a „sztrájk alapjog” rigmusokat skandálták. A vonulók között lehetett látni Szabó Bálint aktivistát, több baloldali politikust, például Karácsony Gergelyt, Márki-Zay Pétert, Lendvai Ildikót, Tordai Bencét, Kunhalmi Ágnest. A

Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete

a közösségi oldalán élőben közvetítette a rendezvényt.

A tömeg a Kossuth-nótát énekelve megállt az oktatást felügyelő Belügyminisztérium épülete előtt. A Fővám téren felállított színpadon felszólaló pedagógusok és diákok több állami forrás felhasználását követelték a közoktatás finanszírozására, illetve sztrájkra szólították fel a pedagógusokat és a társadalom szolidaritását kérték az oktatás fejlesztéséért. Sok tüntető a pedagógusmegmozdulások jelképévé vált kockás inget viselt, illetve kockás inges zászlót lobogtatott. A demonstráció végén a szervezők egy 8x4 méteres kockás inges zászlót függesztettek ki a Szabadság hídra.

(MTI)

Nyitókép: Az oktatás fejlesztéséért, a pedagógusok megbecsüléséért szervezett, a "Diákok a tanárokért" Facebook-csoport által jegyzett demonstráció résztvevői Budapesten a Szent István téren 2022. szeptember 2-án.MTI/Bruzák Noémi

Összesen 240 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Joee72
2022. szeptember 04. 09:24
Nyugi buzi.Felnőnek a normális fiatalok is.
..--..
2022. szeptember 03. 22:31
-zsoltkom- " A „Diákok a tanárokért” Facebook-csoport által jegyzett demonstráció szervezői több kormányzati figyelmet követeltek a közoktatásnak. " " Kiderült, a magyar kormány nem is igényelte hivatalosan az uniós forrásokat (...) a magyar kormány eddig semmilyen hivatalos lépést nem tett ez ügyben." https://bit.ly/3BcMuC8
Pelso j.
2022. szeptember 03. 12:49
..
marica61
2022. szeptember 03. 08:01
személyesen megnéztem,hogy kik tüntetnek a semmi ellen és biztositva látom a magyar ellenes ellenzék utánpotlását. a tüntetök jelentös része a tanitás helyett a bulizást tartják fontosnak. AZÉRT AZ LESUJTO,HOGY ILYEN ELVTELEN CSÖCSELÉKEKET TANITTANAK ÁLLAMI /ADOFIZETÖK/ OKTATÁSI INTÉZMÉNYEKBEN. UNDORITO VOLT LÁTNI A PRIDE ÉS AZ ELLENZÉK KÉPVISELÖIT IS. ISTEN MENTS MEG HAZÁNKAT EZEKTÖL A PARAZITÁKTOL
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!