„Mindenképpen szeretném bevonni az embereket a döntési folyamatokba, minél inkább transzparensebben, átláthatóbban kezelni azokat a dolgokat, amik például a támogatási pénzekre vonatkoznak” – fogalmazott a Jobbik-közeli Alfahírnek adott interjújában Fricsovszky-Tóth Péter, akinek cégeltüntetéseiről, hiányos vagyonnyilatkozatairól, homályos iskolai végzettségéről több ízben is beszámoltunk.
A Pest megyei 7-es számú egyéni választókerületben rajthoz álló baloldali képviselőjelölt is aláírta az úgynevezett feddhetetlenségi nyilatkozatot, a gyakorlatban ez azonban semmit nem jelentett, még az általa hangoztatott transzparencia ellenére sem, ugyanis Fricsovszky-Tóthnak nem csupán a vállalkozói múltja, civil háttere is átláthatatlan.
Míg a vecsési jelölt rendkívül büszke az általa is dirigált Üllő Te Vagy Egyesületre, addig arról már nem esik szó részéről,
amelynek támogatói között az elmúlt években az Ökotárs Alapítvány, a Holland Királyság budapesti nagykövetsége, a Gyurcsány-párti vezetésű erzsébetvárosi önkormányzat és a Soros Györgyhöz köthető szervezetek mellett amerikai és európai uniós források is feltűntek.
A CKA igyekszik azt a látszatot is fenntartani, hogy pártfüggetlen szervezetként menedzsel közösségteremtő programokat. De az ügyek többségének aktuálpolitikai felhangja van – elég csak az Eleven Gyál februári Facebook-posztjára gondolni, amiben a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) mellett a CKA-nak is köszönetet mondanak a közvilágítás-fejlesztési szerződések kiperlésében nyújtott erőfeszítésekért. Vagy arra, hogy részt vettek a jogilag több szempontból is aggályos ellenzéki előválasztás szervezésében. A CKA hálózati rendszere pedig annak fényében érthető meg leginkább, hogy ha megnézzük, miként is osztják meg egymás kampánytartalmait az Üllő Te Vagy, az Eleven Közösségek, a Víz Koalíció, illetve az aHang oldalain.
Utóbbit egyébként Varga Máté személye is összeköti a CKA-val, lévén, hogy A Magyarhang Nonprofit Kft. ügyvezetői posztja mellett az alapítvány elnöki tisztségét is betölti.