Előzés a Balkánon: lehagyták a szerbeket, újabb ország csatlakozhat az Európai Unióhoz
A legpozitívabb előrejelzések szerint a balkáni ország akár négy éven belül tag lehet.
Megkeresésünkre sem akarja kommentálni a Soros-hálózat működését leleplező, kiszivárgott mondatokat az uniós biztos.
Megkerestük Věra Jourová biztos asszonyt, az Európai Bizottság értékekért és átláthatóságért felelős biztosát, aki korábban az esélyegyenlőségért felelt, hogy kommentálja a Soros-aktákat, azaz a Soros-hálózat embereinek kiszivárgott mondatait arról, hogy valójában az NGO-k manipulálják az újságírókat, a nyugati liberális média valóban igaztalanul rossz képet fest Magyarországról és Lengyelországról, valamint hogy egy szocialista miniszterelnököt szívesebben látna Brüsszel Magyarországon, és annak sok mindent elnéznének.
A hazánk ellen gyakran hadakozó cseh biztostól azt szerettük volna megtudni, hogy nem jelenti mindez azt, hogy az EU kettős mércét alkalmaz ellenünk, és nem kerülnek-e így más megvilágításba az EU és hazánk közti konfliktusok.
Levelünkre azonban viszonylag tömör választ kaptunk Jourová egy hivatalnokától: „A Bizottság politikailag színvak. Nincs további kommentárunk a nemzeti választási kampány kontextusában született kommentárokra.”
Korábban megkerestük a PILnetet, amelynek a Soros Alapítvány és egyéb szervezetek, például a Freedom House kiszivárgott felvételeken manipulációiról beszélő, korábbi Soros-alkalmazott Andrej Nosko az európai vezetője. A PILnet egy olyan NGO, ami ingyen kínál ügyvédi védelmet más NGO-knak, azaz pro bono szolgáltatásokat nyújt. Onnan is azt a választ kaptuk, hogy Nosko nem nyilatkozik az ügyben.
Kerestük a TASZ-t, a Helsinki Bizottságot és az Amnesty Internationalt is. A Helsinki Bizottság bizarrnak nyilvánította kérdéseinket, az Amnesty pedig tagadta, hogy külföldi újságírókat manipuláltak volna.
Nyitókép: YVES HERMAN / POOL / AFP