Az elmúlt napokban a 444-en napvilágot látott közvélemény-kutatás is borzolta a közélet kedélyeit. Ez a felmérés azt írja, a teljes lakosság 46 százaléka támogatja a Fidesz-KDNP-t, miközben az ellenzéki összefogásra csak körülbelül egyharmaduk szavazna. A Mi Hazánk 5, a Kutyapárt 4 százalékra számíthat.
A kutatásra többen is reagáltak az ellenzék soraiból. Márki-Zay Péter komolytalannak vélte a felmérést, és azt állította: „egyetlen fillért sem költöttek rá”. Ehhez képest Schmuck Erzsébet a Spirit FM-nek pénteken azt mondta, a kutatást az ellenzék kampánystábja rendelte meg.
***