Beragadt az ellenzék kampánya, januárig el sem indul
A portál úgy tudja, hogy az ellenzék idén már nem is számol azzal, hogy elindulhat a kampányuk, komolyabb megmozdulásokat csak januárra terveznek. A 444-nek nyilatkozó ellenzéki szereplők szerint ennek az az oka, hogy még az ellenzék soraiban is meglepetést okozott, hogy Márki-Zay Péter nyerte az előválasztást, de ezen kívül sem könnyű megegyezniük. „Heten hétfélét gondolunk szinte mindenről, azon kívül, hogy az Orbán-kormányt le kell váltanunk. Így elég nehéz dönteni bármiről” – idéz az elemzés egy ellenzéki képviselőt.
A 444 szerint az ellenzék már három héttel ezelőtt bemutatta volna a kampányban használatos nevet és színeket, de végül erről sem tudtak megegyezni. Két párt már szórólapozni is elkezdett volna decemberben, de szóltak nekik, hogy várják meg, amíg meglesz a közös dizájn – csakhogy az nem lett meg.