„Ezek jól kiképzett emberek, akik így is viselkednek, de a magyar valósághoz nincs közül, ezt nem ismerik. Cseh Katalin például állandóan valamilyen ürüggyel feljelenti Magyarországot Brüsszelben, és ez egyértelműen mutatja, hogy feladatot teljesít. Ez semmi másról nem szól, mint hogy azt az országot, amelyben él, lejárassa” – fogalmazott.
Amikor arról kérdeztük, mit gondol a véleményekről, miszerint Cseh Katalin ügye valójában egy Fidesz által kreált „ellenbotrány”, amelynek a célja, hogy elterelje a figyelmet a Pegazus kémprogram ügyéről, azt mondta, a két ügynek semmi köze egymáshoz. Úgy fogalmazott: „Megjelent egy ügy a baloldali sajtóban, amelynek valóságtartalmára semmilyen bizonyíték nincs. Egy-két napig a teljes baloldali média próbálta elhitetni az emberekkel, hogy létezik egy úgnevezett lehallgatási ügy, majd, amikor megcáfolták a dolgot, az egész ügy elült, és azóta mély csend van a baloldali sajtóban.” Cseh Katalin ügyében szerinte elég konkrét információk derültek ki, és feljelentések is születtek. Reméli, mindkét illetékes hatóság, az OLAF és a NAV is megvizsgálja az ügyet, és kiderül mi a valóság ezekben.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán