Visszatért a ringbe Cseh Katalin: a nők elleni erőszakkal foglalkozott, de a migránsok eszébe sem jutottak
„Magyarország ma az EU egyik legveszélyesebb országa a nőkre nézve” – fogalmazott a liberális politikus.
Évekig dolgozott külföldi pártokkal, épp a családi cég vezetője és külföldi aktivisták projekt-alapú csapatait is irányította – e tapasztalatokkal pályázott és került be a Momentum elnökségébe 2017-ben az EP-képviselő.
Pálfy Dániel Ábel írása
A családi cégben betöltött vezetői tapasztalatát is referenciaként tüntette fel Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője a párt 2017-es tisztújító küldöttgyűlésén – ez derült ki a gyűlés jegyzőkönyvéből, amelyet egy csalódott momentumos juttatott el szerkesztőségünkbe. A Momentum EP-képviselőjének családi cégével kapcsolatban számos kérdéses ügy jelent meg a médiában az elmúlt hetekben.
Többek között kiderült, hogy
Ebben önmagában természetesen semmi kivetnivaló nem lenne, hiszen az uniós források azért vannak, hogy a vállalkozások éljenek velük, de az elnyert támogatások fényében más színben tűnnek fel Cseh alábbi kijelentései:
„A magyar emberek érdeke is az, hogy (az EU) megpróbáljon mindent megtenni azért, hogy az EU-s pénzek a szegénység csökkentésére jussanak, az önkormányzatokhoz, a civilekhez.”
„Ezeknek a pénzeknek semmi keresnivalójuk a pénzéhes oligarchák zsebében vagy a markukat tartó családtagoknál. Ezeknek a forrásoknak oda kell eljutniuk, ahová valóban szánják azokat – az emberekhez!”
Ugyancsak másként tűnik fel a fejlemények tükrében, hogy Cseh Katalin korábban
És aligha elhanyagolható körülmény, de arra is fény derült, hogy bár Cseh Katalin egyik vezéralakja volt az olimpiaellenes aláírásgyűjtésnek, ügyvezetése alatt mégis épp az olimpiára hivatkozott EU-s pályázatában a családi cég.
Cseh Katalin politikai pályára lépése(i)
A Momentum EP-képviselője a botrányra adott válaszaiban magyarázatként többek között azt emelte ki, hogy „évekkel ezelőtt, jóval azelőtt, hogy politikai pályára lépett”, lemondott a cégvezetésről. Nem tudni, Cseh Katalin mit ért „politikai pályára lépés” alatt, de ezzel kapcsolatban több, a politikusról eddig is köztudott tény irányadó lehet.
Cseh Katalin 2012-től a Liberális Fiatalok Egyesületének (LiFE) nemzetközi kapcsolattartója volt.
Cseh Katalin újságírói kérdésre maga is beismerte, már az egyetemi évei alatt elkezdett politizálni, ifjúsági szervezetekben, például a Bajnai-féle Együtt aktivistája is volt.
Cseh Katalin 2015-ben alapítója volt a Momentum Mozgalom elődjének számító Momentum Mozgalom Egyesületnek.
Ugyan a párt első vezető testületébe nem került be, de
Ekkor már egy ideje a párt nemzetközi kapcsolattartója, valamint az egészségügyi munkacsoportjának vezetője volt.
A Pannónia Nyomda ügyvezetői tisztségéről csak 2018 januárjában mondott le. Azonban fél évvel korábban, 2017 augusztusában a Momentum elnökségi tagjának választották.
„Évekig dolgoztam külföldi pártokkal”
Ezen az eseményen fontos mondatok hangzottak el a képviselőtől. Kortesbeszédében kiemelte, büszke arra, hogy itt lehet a Momentumban, továbbá évekig dolgozott külföldi pártokkal és irigy volt, amiért itthon ezt nem látta. Azért jött haza, mert végre látott alternatívát.
Emellett a tisztségre alkalmassá tévő referenciaként kiemelte, hogy egy „családi cég vezetője, és projekt-alapú csapatokat is vezetett, például külföldi aktivistáknak. Sokszor volt közvetítői szerepben is.”
Részlet a 2017-es jegyzőkönyvből. Cégvezetés jelen időben
Nyitókép: Cseh Katalin elnökségi tag beszédet mond a Momentum Harcra Magyar! Tüntetés a jövőnkért! címmel szervezett tüntetésén a Kodály köröndön 2018. május 1-jén (MTI/Balogh Zoltán)