Közölte, június 4-én nemcsak gyászolni kell a száz évvel ezelőtti eseményeket, hanem méltó módon emlékezni róla és örülni annak, hogy „itt a Kárpát-medencében és szerte a világban élünk, megmaradtunk és újra egy egységes magyar nemzetet alkotunk”. Szólt az elmúlt tíz év nemzetpolitikai intézkedéseiről, majd úgy összegzett: az évfordulón az a történelmi feladat, hogy a magyar nemzet szülőföldön való boldogulását megteremtsék.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint Magyarország a történelem viharai során képes volt arra, hogy szuverenitását és függetlenségét megtartsa, azokért folyamatosan megharcoljon.
Hozzátette: az elmúlt tíz évben a nemzet jelentősen megerősödött és mára hangja van Európában, sőt a világban.
Rögzítette, a kormány a magyar nemzet valamennyi tagját egyenrangúnak kezeli bárhol éljenek is és arra törekszenek, hogy a szomszédos országokkal a lehető legjobb kapcsolatot alakítsák ki az ott élő magyarok érdekében. Hozzátette: ennek a kölcsönös tisztelet és a közös sikerek az alapja. „Minden szomszédos országnak el kell fogadnia, hogy a trianoni békediktátum a magyar történelem egyik legszomorúbb fejezete” – közölte. Elmondta, egy ezeréves állam területe változott a történelem során, ezt letagadni történelemhamisítás. Kitért arra is, hogy a kormány nemzetiségi politikáját úgy alakítja, hogy arról megkérdezi a határon túli közösségeket, és ők a gazdasági segítséget kérték.
Halász: Adósrabszolgaságot hozna a második Soros-terv
Halász János (Fidesz) közölte, a Fidesz támogatja az Orbán Viktor miniszterelnök által meghirdetett nemzeti konzultációt.
A koronavírus-járvány elleni védekezés első szakaszának lezárulta alkalmas arra, hogy mindenki elmondja a véleményét az eddigi intézkedésekről, a járvány kezeléséről, a gazdaság újraindításáról.
Fontos kérdés az is, hogyan vélekednek a magyarok a második Soros-tervről, arról, hogy „az amerikai spekuláns adósrabszolgaságot eredményező örökkötvényekkel árasztaná el Európát, amit még az unokáink is fizetnének” – közölte.