Mint azt korábban megírtuk, a Külgazdasági és Külügyi Minisztérium elismerte, hogy kapott dokumentumokat az amerikai nagykövetségtől arra vonatkozóan, ugyanakkor hozzátette, hogy azokban semmilyen érdemi információ nincs a kitiltási ügy érintettjeivel kapcsolatban és azzal kapcsolatban, hogy miért is tiltották ki őket az Egyesült Államokból. A dokumentumokat november 6-án kapta meg a külügy.
A kétoldalas dokumentumban az amerikai nagykövetség kifejti: 2012 februárja óta van párbeszéd a kormány és a nagykövetség közt korrupciós aggodalmak miatt, de ezekre a kormány nem reagált érdemben, miközben az információk a korrupciós ügyekben a nagykövetség szerint elérhetőek voltak, például az ilyen ügyek figyelésével foglalkozó szervezetek révén.
2013 októberében a nemzeti dohányboltok rendszerével, valamint a mezőgazdasági ügyekkel kapcsolatos áfacsalási ügyekben adott hangot a nagykövetség a korrupciógyanúval kapcsolatos aggodalmainak, amelyekre nem reagált a NAV. Ugyanez év decemberében a nagykövetség jelezte a NAV-nak, hogy két amerikai mezőgazdasági cég tízmillió dollárokat veszített a nem méltányosan beárazott, áfacsalási ügyekben érintett termékek miatt. A cégek jelezték ezt a NAV-nak és a médiának is, de a NAV nem reagált.
A nagykövetség indokként hozza fel Horváth András NAV elleni vádjait is. Ezután 2014 jauárjában ismét megfogalmazta a kormány felé az áfacsalási ügyek miatti aggodalmait a nagykövetség, majd februárban megint jelezte a NAV felé az amerikai cégek aggodalmait. Amiatt is reklamált a nagykövetség, hogy a NAV-on belül megszüntették a Kiemelt Ügyek Adóigazgatóságát (KÜIG). Emellett júniusban és októberben is megosztotta súlyos aggodalmait az áfacsalási ügyekkel kapcsolatban a külüggyel a nagykövetség – áll az alább látható kétoldalas dokumentumban.