Trump-hatás: Zelenszkij már feladná? – Stratéga Demkó Attilával és Mráz Ágostonnal Sámuellel
Közeleg a Trump elnökség: Zelenszkij egyre inkább a tűzszünet felé hajlik, Európa Németország gyengesége miatt egyre kilátástalanabb helyzetbe kerül.
„Ez egy üzenet volt a kínaiak részéről, hogy ‘Hello, képesek vagyunk itt tartózkodni’. A jelekből ítélve ez valóban egy katonai célú kínai léggömb volt.” – Hova eszkalálódhat a kémhőléggömbös fiaskó? Hol tart Kína a kémtechnológia fejlesztésében, illetve a kiberhadviselésben? Somkuti Bálint válaszol a Mandiner Világrend adásában.
***
„A kémkedés folyamatosan működik; ahogy Angela Merkel telefonját is lehallgatták, nem kizárt, hogy a kémhőlégballonos kémkedés is bevett gyakorlat mindkét félnél” – mondja a Mandiner Világrend című műsorának vendége. A biztonságpolitikai szakértő szerint a kémhőlégballonok pontosabb felderítő eszközök, mint a kémműholdak – pontosabb felvételeket tudnak készíteni, és korlátlan ideig ott tudnak tartózkodni egy objektum felett.
Ha a kínai léggömb a szolgálati magasságában, vagyis 20 ezer méter folött maradt volna, nem vették volna észre lentről. De lejjebb jött, és napokig látható magasságban repült, ráadásul a montanai amerikai légibázis fölött, ahol az amerikai interkontinentális ballisztikus rakéták jelentős részét tárolják.
„Ez egy üzenet volt a kínaiak részéről, hogy „Hello, képesek vagyunk itt tartózkodni”” – vélekedik a kutató, aki szerint a jelekből ítélve vélhetően valóban egy katonai célú kínai léggömböt lőtt le február 4-én az amerikai légvédelem.
Milyen azonosítatlan repülő tárgyakról készített felvételeket az amerikai haditengerészet? Hol tart Kína a kémtechnológia fejlesztésében, illetve a kiberhadviselésben?
A műsor vendége: Somkuti Bálint biztonságpolitikai szakértő, az MCC Geopolitikai Műhelyének kutatója.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--