Megint kitört a hiszti a baloldalon fehérség-faj-rasszizmus-témakörben, amiért Németh Szilárd kifejezte abbéli örömét, hogy úgymond „fehér, keresztény, európai értékeket képviselő ország lett a világbajnok”.
Szabó Tímea szerint Németh Szilárd „rasszista, ostoba bugris”, Cseh Katka pedig úgy véli „ilyenkor látszik igazán, hogy a Fidesz a saját szalonrasszista univerzumában létezik” – sőt, utóbbi arról is informálta a magyarokat, hogy „Alexandria Ocasio-Cortez, az amerikai baloldal sztárja szerint Messiék Latin-Amerika hősei”. A 444 meg „érdekes adatokat” ajánl Németh Szilárd figyelmébe. Valaki még a miniszterelnöki sajtótájékoztatón is megkérdezte, hogy ugyan miért olyan fontos ez a fehérség-tematika mostanában a magyar jobboldalnak.
Németh Szilárd mindeközben szerintem jókat mulat azon, hogy a baloldalt milyen könnyen lehet triggerelni, hogy mennyire imád felháborodni mindenen, amibe rasszizmust lehet belelátni. Alig várják!
Nos, 2018-ban magam is írtam olyat a francia-horvát vb-döntő okán, hogy: „A francia válogatott összetétele pedig azért el kell, hogy gondolkoztasson minket. A válogatottság alapja persze az állampolgárság, ami többé-kevésbé rendben is van. De mégiscsak furcsa, hogy a francia forradalommal és a felvilágosodás radikális ágával a világot „megajándékozó”, dicsőséges Franciaország válogatottjában erős kisebbségben vannak a ténylegesen franciák. Mintha az egykor nagy nemzet idegenlégiósokat bérelt volna fel, hogy a foci nevű játékot játssza helyettük. A horvátoknál viszont valóban horvátok játszottak. Ha egy válogatottban van egy-kettő más nemzetiségű, az sosem zavart. De ha látványosan más nemzetek, népek fiai fociznak egy nemzet, egy ország saját fiai (beleértve az őshonos nemzetiségeket is) helyett egy válogatottban, az mindig furcsa.” Eme fejtegetésemet máig tartom, hozzátéve, hogy ez az európai („fehér”) nemzetek közti idegenlégióskodásra is vonatkozik.
A baloldal imádja szó szerint érteni azt, hogy „fehér”, meg „fekete”, és véletlenül sem jut eszébe átvitt értelemben értelmezni,
holott nem az Egyesült Államokban élünk, hanem Közép-Európában. Errefelé elég gyakori a „fehér” nemzetek közti konfliktus is sőt. Tehát hogy melyik népet szeretjük és melyiket nem, az nem „faji” alapú.