Lemondott Kende Anna az MTA Pszichológiai Tudományos Bizottságban betöltött tagságáról, mert így kíván tiltakozni az ellen, hogy az MTA 26 új rendes tagja között a nők száma nulla.
Kende Anna egyébként pszichológus, habilitált egyetemi docens, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Pszichológiai Intézet Társadalom- és Neveléspszichológiai Tanszékén a Pszichológiai Intézet intézetigazgatója, a Szociálpszichológia Tanszék tanszékvezetője.
Kutatási területe „a csoportközi viszonyok pszichológiája. Ezen belül a társadalmi változások pszichológiai tényezőit kutatja, mind az előítéletek csökkentése, mind a társadalmi mozgalmakban történő részvétel irányából. Számos nemzetközi kutatást koordinált illetve vett részt benne, melyet az EU, más nemzetközi vagy hazai szervezet támogatott. Kutatásaiban kiemelten foglalkozik a romaellenesség kérdésével és a romák társadalmi helyzetével. A kutatásai között mind alap-, mind alkalmazott kutatások szerepelnek, melyeket vezető nemzetközi folyóiratokban publikál.”
173 tételes publikációs listáját átnézve kiderül (nem nagy meglepetés), hogy Kende tipikus baloldali slágertémákat kutat: előítéletek, összeesküvés-elméletek, romaellenesség s hasonlók. Nem igazán kutat genderkérdéseket, bár feminista (lásd: Feminizmus és pszichológia), de tudvalevő, hogy fullban genderista, és valószínűleg ő az egyik fő tényező a Magyar Pszichológiai és a Magyar Pszichiátriai Társaság februári, meglehetősen szakmaiatlan, ám politikai célzatú genderközleménye mögött.
Na most valójában a genderlogika mentén adódik egy megoldás: Kende megkérhetné a férfikollégák egy részét, hogy identifikálják magukat nőként – és meg van oldva a női kvóta.
A tanácsadásért járó összeg kiszámlázásától eltekintek, mivel az első alkalom mindig ingyen van.
Nyitókép: Magyarországi Európa Társaság