Bátor, fegyelmezett, felismeri a valós fenyegetést és a szükséges mértékben fellép ellene – ilyen a jó őrkutya a szakirodalom szerint. Szegény Béci, aki az iparvasút melletti „kertváros” rozsdás kerítésekkel határolt telkén cibálja kurtára fogott láncát, ennek éppen az ellentéte: nem tudjuk, elkapná-e a betörőt, ha erre járna; de abban biztosak lehetünk, hogyha végigzörget egy száraz falevelet az utcában a szél, Béci csaknem epilepsziás rohamot kap, úgy csahol, vicsorog, közben forog a saját tengelye körül.
Watchdog, azaz őrkutya. A sajtó funkciójának egyik értelmezése szerint a média őrkutyaként őrködik közérdek fölött, elsősorban a hatalmat gyakorlók dolgait tárva a nyilvánosság elé. Jelen állapotában a magyar média egy tekintélyes részére azonban inkább Béci viselkedésmintái jellemzőek, semmint egy jól képzett őrkutyáé, és azt sem tudni, hogy évszázados, de minimum három évtizedes traumatizáltságában tényleg azt hiszi, hogy a falevél is az életére tör, vagy megszokásból, netán unalomból rendez cirkuszt ilyenkor, esetleg saját szerepének fontosságát akarja bizonyítani maga, a gazdája vagy az utca többi ebe előtt.
Béci mellett sem lehet könnyű az élet, de ő legalább csak a közvetlen szomszédok napjait teszi pokollá,
a sajtó viszont irgalmatlan károkat tud okozni a társadalom egészének, amikor egy-egy falevélre vetődik.
Ráadásul Béci magával rántja az egész páratlan oldal összes kutyáját, akik között biztosan lenne K9-es képességű eb is, de a végletekig hiszterizált helyzet belőlük is félőrült láncrángatót csinál. Sőt, ha már az egyik elkezd farkast csaholni a falevélre, az egész utcán végigfut az ugatáshullám, mint holmi gyors lefolyású járvány.
A helyzet sajátossága, hogy a leghangosabban persze az a kutya fog ugatni, amelyik a legtávolabb van az ominózus falevéltől, és talán még nem is látta, mi a fenyegetés,
de már olyan idegállapotban van, mintha legalábbis egy falka veszett farkasember szedné darabokra az utcát.
És akkor még nem is beszéltünk az utca páros oldaláról, ahol hasonszőrű kollégák is szívesörömest beszállnak a kórusba.
Ilyen volt például a Sinopharm-hír a napokban: az AP hírügynökség leközölt egy sajtótájékoztatót, ahol Gao Fu, a kínai járványügyi központ vezetője arról beszélt, milyen megoldásokkal lehet érdemes javítani a kínai vakcinák hatékonyságán; a hírügynökség szerint az illetékes azt mondta, hogy a kínai vakcinák hatékonysága „nem nagyon magas”, ezért lehet, hogy keverni fogják őket; a futótűzként terjedő hír után Gao Fu egyből cáfolta ezt, és elmondta, erről szó sincs, ő csak arról beszélt az eseményen, hogy hogyan lehetne továbbfejleszteni a jelenlegi oltóanyagokat. Előbbi hír eddigre már végigfutott, maradva hasonlatunknál, a magyar utcán, s noha Gao Fu egyszer sem ejtette ki a száján a hazánkban bevetett kínai vakcina, a Sinopharm nevét, s az Euronews is a SinoVacról írt Gao Fu bejelentése kapcsán, ez az utca elején még csak halk, korrekt jelzővakkantásként továbbadva úgy szólt, hogy „Kína beismerte”, az utca közepe táján már akként, hogy aki kínai vakcinát kapott, az nem is számít beoltottnak, a végén viszont már úgy hangzott, hogy „ez az a kínai vakcina – a Sinopharmról beszélünk” meg „ráerőltetni a magyar lakosságra”, valamint „cinikus”, „gyalázatos”, meg úgy, hogy „aljas és hazug kampány”, „játék emberéletekkel”, és a többi.