„Vágó István rossz ajtón kopogtat, ha az ATV Öt című műsorában Fidesz-ügynököket keres – hacsak nem a 2010 előtti, Orbán-rendszert előidéző országelveszejtés, illetve az azzal való szövetkezés a hiteles ellenzékiség ismérve.
Vágó István közösségi média-bejegyzésében az ATV Öt című műsorát bírálta, és afelől érdeklődött, hogy hol lehet vitába szállni »az ellenzék minden megnyilvánulását elképesztő baromságokkal földbe gyalázó« szereplőkkel. Kérdését követően arcátlan célozgatásba kezdett arra vonatkozóan, hogy a Hír TV-hez, a TV2-höz vagy a köztévéhez járuljon-e a műsor szereplőivel való vita reményében. Válaszul felajánlottam a lehetőséget Vágó Istvánnak: vitassuk meg, hogy az ellenzéki pártok és politikusok kritikája vajon törvényszerűen kormánypropaganda-e, úgy tűnik azonban, hogy az intenzív készülődés a NER-oligarcha Ungár Péterrel való közös kormányzásra túlságosan is igénybe veszi az egykori kvízprofesszor idejét és energiáit, úgyhogy ezt a lehetőséget könnyű kézzel visszautasította. Ennek ellenére fontosnak érzem tisztázni az álláspontomat Vágó István gyanúsítgatása kapcsán.
A vita azért lett volna hasznos, mert így pontos ismeretet nyerhettem volna afelől, hogy Vágó István a műsor mely szereplőjének mely kijelentéseit tekinti »elképesztő baromságoknak«, s alkalmam lett volna megvizsgálni, hogy ezek valóban elképesztő baromságok-e, vagy pusztán Vágó Istvánétól eltérő nézőpontokból származó értelmes vélemények. Tény, hogy az előválasztás kapcsán magam is számos vitát folytattam az Öt című műsorban amellett érvelve, hogy igenis kíséreljék meg az ellenzéki pártok ezt a széles körű, ideológiák feletti együttműködést: nyerjenek, és bizonyítsák be, hogy rájuk lehet bízni az országot, vagy veszítsenek, és takarodjanak! Jelzem Vágó Istvánnak, hogy a műsorban semmi olyasmi nem hangzott el ennek kapcsán, ami négy évvel ezelőtt zavarta volna, akkor ugyanis a DK még nem támogatta az előválasztás tervét, a Jobbikkal való együttműködésről pedig hallani sem akart.
Nem számítottam Vágó Istvántól ilyen elnagyolt és durva általánosításra – az egyetlen kérdés, ami ennek kapcsán felvetődik bennem, hogy nézi-e egyáltalán a műsorfolyamot. Ha mégis az a téves benyomása született, hogy a műsor szereplői egyoldalúan szidalmazzák az ellenzéki összefogást, hogyhogy nem emel kifogást azok ellen az ATV-műsorok ellen, amelyekben ő és társai – akik hozzá hasonlóan nem ritkán politikusok – ellenvélemény nélkül ünneplik az összefogás nagyszerűségét? Vágó István úgy véli netán, hogy egy műsor közvetítse az ő és pártja álláspontját, s ez esetben nincs is szükség kritikai narratívára – vagy kommunikáljon bármi mást, akkor viszont ott meg kell jelennie annak, amit ő és Gyurcsány Ferenc gondol? Érdeklődnék, hogy Vágó István e téren vallott normái miben is különböznek a Hír TV szerkesztési gyakorlatától?