2022 tavaszát követően, ha úgy adódik, márpedig szinte semmit sem remélek annyira, mint azt, hogy úgy adódjék, ahogy azt sokan, egyre többen szeretnénk, azt fogom javasolni, hogy az érintetteknek, a kormány összes tagjának, a 133 bátor embernek, a holdudvarnak, a klienseknek és a kiszolgáló cselédségnek, Ivan Karamazov »minden megengedett« elvét hatalmi pozícióból vallóknak és azt aktívan gyakorlóknak, a megannyi kis zseb- és fiókinkvizítornak, hogy börtönök celláiban vagy szigorú alkalmassági vizsgát követően, kizárólag felkészültségüknek megfelelő munkahelyeken – mindezt bízzuk az igazságszolgáltatásra! – legyen számukra egy kötelezően elvégzendő kurzus a kereszténységről.
És ebben az esetben csak azt fogom kérni, mit kérni, egyenest követelni, ha kell, télvíz idején, mezítláb, magamat flagellánsként ostorozva, hogy a kurzust követően valamennyiüket én vizsgáztathassam.”