Egy atomerőművük marad a briteknek, az energiahiány érzékelhető lesz
A brit szakértők attól félnek, hogy az atomenergia kiesésével az Egyesült Királyság túlságosan függőségbe kerül a francia energiaexporttól.
A Fidesz a klímaválsággal kapcsolatban pont ugyanolyan etikátlanul és számítóan jár el, mint tette azt a migrációs válság esetében.
„Orbán Viktor 2020 elején teljesen váratlanul elkezdett foglalkozni a klímaváltozás kérdésével. Ez azért is volt meglepő fordulat, mert addig csak globális szinten tartotta szükségét foglalkozni az éghajlatváltozással. A miniszterelnök nemcsak évértékelőjében fókuszált a témára, de klímavédelmi akciótervet is hirdetett. A hozzáértők egyértelmű álláspontja szerint ez a terv érdemi változást nem hoz, porhintés csupán.
Az LMP már tavaly az Országgyűlés elé terjesztette klímavédelmi határozati javaslatát, amely végül nyolc hónap után napirendre is került. Az április 21-i ülésen aztán kiderült, hogy a kormány valóban kommunikációs trükknek tekintette a klímaváltozást.
A Fidesz a klímaválsággal kapcsolatban pont ugyanolyan etikátlanul és számítóan jár el, mint tette azt a migrációs válság esetében. Ott a probléma megoldása és a társadalmi feszültségek csökkentése helyett gyűlöletkeltésre utazott. A klímaválságot pedig most aljas módon a drága, veszélyes paksi beruházás legitimálására akarja felhasználni. Ez a stratégiája jól megmutatkozott a keddi parlamenti napon, amikor a klímavészhelyzet kihirdetésére vonatkozó határozati javaslatunk általános vitája zajlott. A Fidesz lassan állandósuló mantrája, hogy atomenergia nélkül nincs klímavédelem. De attól, hogy valamit ezerszer mondanak el, még nem válik igazzá. Minden 21. században élő és mozgó ország és parlamenti párt tudja, hogy csak atomenergia nélkül lehetséges valódi klímavédelem, környezetvédelem és válságálló energiaellátás.”