Pár nappal ezelőtt a Magyar Nemzet készített interjút John Fontéval, a Hudson Intézet programigazgatójával annak kapcsán, hogy Fonte véleménycikket közölt az intézet oldalán, amelyben azt igyekezett megmagyarázni, hogy az európai – még inkább brüsszeli – elit miért kezelheti Magyarországot kettős mércével. Publikációjának címe is pontosan ez, „Miért alkalmaznak kettős mércét Magyarországgal szemben?”.Az interjú érdekes kérdésekkel foglalkozott, a Mandiner is szemlézte, de érdemes bővebben is megnézni, miről beszélt Fonte.
Annyit érdemes mindezek előtt megjegyezni, hogy Fonte és a Hudson Intézet már az előző évtizedben is éles kritikusa volt a nyílt társadalmat propagálók világképének. Ezért is lehetett meglepő, amikor pár évvel ezelőtt a Hudson Intézet részéről is aláírták azt a nyílt levelet, amelyben különféle szervezetek tiltakoztak az Orbán-kormány civileket érő „támadásai” miatt. A balos sajtó nem is győzte vigyorogva dörzsölni a tenyerét, éppen ezért ide kívánkozik némi tisztázás.
A nyílt levél és aláíróinak sora a neten már nem is fellelhető, csak archív oldalakon, ám azokból valóban kiderül, hogy a Hudson Intézet két munkatársa is aláírta a tiltakozást. Egyikük egy bizonyos Benjamin Haddad, aki már nem dolgozik az intézményben, egyebekben pedig Macron kampánycsapatában is benne volt – ez utóbbi tény minden komolyan vehető konzervatív ismérve –; a másik pedig Hannah Thoburn, aki – újabb meglepetés – szintén nem tagja már semmilyen formában sem a Hudsonnak.
Annak idején a balos sajtó nemigen részletezte, hogy adott szervezetek aláírásukat elküldő képviselői milyen helyet is foglalnak el a ranglétrán, de megállapodhatunk abban, hogy amikor a Hudson Magyarországot elítélő kiállásáról cikkeztek,
akkor cseppet megszaladt a lendület a klaviatúrán.
Biztos csak véletlenül, ugye. Elég az hozzá, hogy a Hudson Institute az USA egyik legrangosabb konzervatív think tankje, így amikor az oldalukon – és nem bizonyos munkatársak bizonyos aláírásait értem ezalatt –megjelenik valami, arra érdemes figyelni.
Fonte azzal kezdi, hogy a koronavírus-járvány minden országot komoly erőfeszítésekre kényszerített, és nem volt ez alól kivétel Magyarország sem. Igaz, csak Magyarországot vádolták meg azzal, hogy diktatúrát épít, amely vádaskodás egyik jellemző példájaként Fonte felhozza azt a bizonyos Washington Post-cikket, amely cikkre Christiane Amanpour is hivatkozott a mára legendássá váló CNN-es Szijjártó-interjúban. Ez a Washington Post-cikk azért is példaértékű, mert minden vádaskodást megemlít benne a szerző, amelyeket azóta is magabiztosan vetnek Magyarország szemére, továbbá egyáltalán nem szégyenlős módon a cikk behivatkozza egy bizonyos Csekő Balázs Twitter-posztját, rámutatva arra, hogy mi a magyar sajtó véleménye a helyzetről, egyúttal arról is tanúbizonyságot téve, hogy ezek a külföldi szerzők honnan is szerzik információikat.