Karinthy Frigyes négy nappal a halála előtt adott, soha meg nem jelent interjúja bukkant fel 86 év elteltével
A 22 éves, kezdő újságíró cikke az író halála miatt nem került nyomtatásba.
Már többször elmondtam: akárhogy próbálkoznak bizonygatni, egyetlen kifogásolt ügy sem köthető hozzám, semmilyen eljárás nem folyik ellenem. Interjú.
„Jól érzékeljük, hogy visszatér a nyilvánosság elé?
Fontos, hogy hangot adjak annak a romapolitikának, mely 2011 és 2015 között nem a botrányokról szólt, hanem az egyedülálló és igazoltan sikeres programokról, a magyarországi cigányság felemelkedési lehetőségéről, együttműködésben a kormányzattal, illetve a Fidesszel. A szakmaiság alapvető elvárás volt, így az élet számos területét érintő, oktatási, egészségügyi és szociális kezdeményezések valóban célt érhettek. Ezt kell folytatni.
Csakhogy éppen az akkori szerepvállalásához kötött botrányok miatt követeli az ellenzék az Ön, illetve roma vezetők távozását a közéletből.
Azzal, hogy engem, illetve az Országos Roma Önkormányzat korábbi vezetését támadják, valójában a társadalmi felzárkózás ügyét akarják lejáratni. Világos, hogy politikai céljaik vannak. Már többször elmondtam: akárhogy próbálkoznak bizonygatni, egyetlen kifogásolt ügy sem köthető hozzám, semmilyen eljárás nem folyik ellenem. Ez tény.
A Fidesz és a kormány mindenesetre bizalmat szavazott Önnek, illetve a Lungo Dromnak. Hátradőlhet?
Ellenkezőleg, csak most kezdődik az igazi munka. Tavasszal Kövér László házelnök úrral, a közelmúltban pedig Balog Zoltánnal, az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetőjével kötöttünk megállapodást. Elég ugyanis a zavarkeltésből, a mesterséges botránykeltésből, itt az ideje, hogy folytassuk, megerősítsük azokat a korábban közösen indított kezdeményezéseket, melyek uniós szinten is egyedülálló eredményeket produkáltak. Ehhez párbeszéd kell az érintettek, a cigányság ügyéért elkötelezettek között. A Lungo Drom készen áll. Immár a statisztikai adatokból is látszik, hogy a különböző programok sikeresek, egyre több roma vesz részt a felsőoktatásban, erősödik a korai fejlesztés, a hároméves kortól kötelező óvodáztatást pedig még az Európai Bizottság is elismerte. Csökkent a szegénységi kockázatnak kitettek aránya is, a különböző támogatások hasznosulását ellenőrző monitoring rendszert pedig az OECD részéről nevezték példaértékűnek. Bár sok még a teendő, van mire büszkének lenni, van mit megvédeni.”