Trump beiktatásának kézzel fogható előnyei lesznek Magyarország számára
Hoppon maradnak az (egykori) demokrata mélyállam magyarországi kitartottjai is.
Ideális esetben a szkeptikus és a mainstream (vagyis a klímaváltozást elfogadó) szemlélet a tudományos érvek alapján, a politikai ideológiától vagy az ipari beavatkozástól függetlenül ütköztethető, de a valóságban ez általában nem így történik.
„A klímaváltozással összefüggő manipulációk olyan mértékűek, hogy 2006 óta folyamatosan témát adnak Jim Hoggan,DeSmog [1] blogjának. Itt található a globális felmelegedést tagadó szervezetek és magánszemélyek részletes, kereshető adatbázisa is.
Kik szerepelnek az adatbázisban[2]? Civil szervezetek, kutatóintézetek, tudósok, szenátorok, akik a blog szerkesztői szerint segítettek késleltetni és elterelni a nyilvánosság és választott vezetők figyelmét a globális felmelegedés elleni küzdelemről.
Az adatbázisban szerepel többek közt Patrick Michaels, a globális felmelegedésről szóló szkeptikus könyveket író klimatológus, aki saját bevallása szerint bevételeinek 40%-át[3] az olajipartól kapja.
Itt találjuk a CATO intézetet, amelynek létrehozója Charles G. Koch és fő finanszírozói a nagyvállalkozó Koch testvérek[4],támogatói pedig az olaj és autómultik. Az intézet kifejezetten környezetromboló pozíciót foglalt el számos kérdésben, többek között támogatja a Keystone XL olajvezetéket, a klímaváltozás tagadását, illetve a vízprivatizációt. Az intézet szponzorainak listája amúgy a multinacionális szektor who is who-ja, a CATO pedig nem meglepő módon a nagyvállalati korporatizmus lobbystája.[5]Patric Michaels is a CATO Intézet munkatársa[6].”