Őrjöngenek a közösségi oldalakon, miután Kamala Harris alelnökjelöltje melegnek titulálta Elon Muskot
Áll a bál Amerikában: Tim Walztól nem idegenek a hasonló kijelentések, korábban Orbán Viktort is „diktátornak” titulálta.
A Fantasztikus világok legalább annyira hiánypótló, mint A sci-fi politológiája volt, ráadásul észrevehetően kiforrottabb.
„A Fantasztikus világok legalább annyira hiánypótló - és a magyar könyvpiacon hasonlóan szokatlan -, mint A sci-fi politológiája volt, ráadásul észrevehetően kiforrottabb. Itt már nem maradt el a szöveggondozás és amennyire meg tudtam állapítani, olyan elírások, tévedések sincsenek, mint az elődben (az e-könyvben ezek elvileg javítva lettek). A stílus és írástechnika minden szerzőnél rendben van, a változatosabb témának és univerzumoknak köszönhetően pedig jóval színesebb az egész. Érdemes lapozgatni, akár a tematikus sorrendet felborítva elolvasni azt a tanulmányt, ami éppen megtetszik, felidézni - vagy előre elolvasni/megnézni - a kiindulási pontként szolgáló műveket, ráhangolódni a szerzőre és elmerülni a gondolatkísérletekben.
Koncepciójából adódóan elsősorban a tanulmányok hátteréül szolgáló univerzumok ismerőinek szól a kötet, de az összefoglalók és magyarázatok azért segítenek a teljesen laikusoknak is (például A beavatott, a Battlestar Galactica vagy a The Walking Dead világában én sem vagyok otthon). Csak egy alapkövetelmény van: legyél kíváncsi, minden más jön magától.”