Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
Pekingi füleknek zene volt Trump izolacionista kampányretorikája. A megválasztott elnök azt ígérte, hogy az amerikai gazdaság újjáépítésére helyezi a hangsúlyt, s jóval kevésbé fog beleavatkozni a világ dolgaiba, mint elődei.
„Az amerikai választás egyik nyertese tehát Ko-ta, a kínai jósmajom, de a nem várt eredménynek valószínűleg a kínai kormány még jobban örül. Peking már november 8-a előtt a választás fő nyertesének érezhette magát, a mostani kampány ugyanis olyan volt, mintha a Kínai Kommunista Párt propagandaosztálya rendelte volna meg a liberális demokrácia mocskosabbik oldalának színes-szagos-hangos bemutatására. Kínát évtizedekig gyepálta a Nyugat a szabad választások hiánya miatt, hát most, hogy a demokrácia gőgös őshazája ezt a két titánt tudta kiizzadni magából a legfontosabb poszt várományosaként, a kínai állami médiának nem volt más dolga, mint nagy kéjjel végigtudósítani a botrányok sorát. Az amerikai berendezkedés lejáratódása mellett már csak hab a tortán, hogy Trump nyert, aki Kína számára jóval kellemesebb elnöknek ígérkezik, mint Clinton lett volna.
(…)
Pekingi füleknek zene volt Trump izolacionista kampányretorikája. A megválasztott elnök azt ígérte, hogy az amerikai gazdaság újjáépítésére helyezi a hangsúlyt, s jóval kevésbé fog beleavatkozni a világ dolgaiba, mint elődei. Kína éppen az Egyesült Államok ellenében kezdte kiépíteni befolyási övezetét az ázsiai csendes-óceáni térségben, s szeretné, ha Amerika magától visszahúzódna, átengedve neki a terepet.”