A kitüntetés politikai döntés

2016. augusztus 25. 08:44

A magyar közélet szereplői és az egyes táborok rajongói imádják az ehhez hasonló ügyeket. Lehet lelkesedni, elhatárolódni, gyűlölködni, kiátkozni, egymást utálni.

2016. augusztus 25. 08:44
Török Gábor
Facebook

1. Vannak ennél sokkal fontosabb politikai témák. De ismerjük a politikai napirend természetét.

2. A magyar közélet szereplői és az egyes táborok rajongói imádják az ehhez hasonló ügyeket. Lehet lelkesedni, elhatárolódni, gyűlölködni, kiátkozni, egymást utálni.

3. A magyar közélet elszenvedőit (»emberek«) általában hidegen hagyják az ilyen ügyek. Azt sem tudják, hogy ki az a Bayer Zsolt. Az meg végképp nem, hogy mi a baj vele. Így aztán az ilyen ügyeknek a választókra gyakorolt hatása minimális. Az elitekre és a táborokra gyakorolt hatása viszont jelentős.

4. A kitüntetés politikai döntés. Végső soron politikusok döntenek róla. Általában a lista többet mond a kitüntetőről, mint a kitüntetettekről.

5. Az ideális az lenne, ha politikai alapon soha senki nem kapna állami kitüntetést. De miután ez politikai döntés, a lista általában tele van olyanokkal, akiknek elsősorban vagy kizárólag politikai érdemeik vannak.

6. Bayer Zsolt kitüntetése is alapvetően politikai érdemekről szól. Ahogy számos más emberé is, akik most a díjukat visszaadók között vannak. Elképesztő amúgy, hogy mennyien vannak olyanok, akik esetében a politikain kívüli érdem szinte fel sem merülhet. Értékválasztás és ízlés kérdése, hogy kit melyik eset bánt vagy lelkesít jobban.

7. A köztársasági elnöknek minden olyan kitüntetésre tett javaslatot vissza kellene utasítania, amely ellentétes az alkotmány értékrendjével. Nem méltó a kitüntetésre, aki például a kommunista diktatúra vezető politikusa volt, de az sem, aki nem tartja tiszteletben az emberi méltóságot. Minden más esetben egyrészt mérlegelnie kell, hogy a személyes értékrendjébe belefér-e az adott javaslat aláírása, másrészt egyszerűen el kell fogadnia, hogy az érdemeket a különböző politikai erők másként ítélik meg. Ezért is támogatunk bizonyos politikai erőket, másokat pedig ezért ellenzünk.

8. Egy politikai döntés meghozatalakor számolni kell azzal, hogy annak politikai hatása is lehet. Ha a döntéshozók nem kalkuláltak a belső (hazai tiltakozások) és különösen a külső (nemzetközi vélemények) problémákkal, akkor nagy hibát követtek el. Ha számoltak vele, de azt kívánatosnak vagy vállalhatónak gondolták, akkor majd meglátjuk, hogy igazuk volt-e.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 115 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
áfonya
2016. augusztus 25. 23:15
Egészen Gyurcsány kezéig vezethetnek a kifizetések Soros-titkok: Egészen Gyurcsány kezéig vezethetnek a kifizetések . További különös részletek derültek ki az általunk feldolgozott Soros-aktákból, ezúttal a DEMOS Alapítvánnyal kapcsolatban. A birtokunkba került dokumentum szerint a Soros György által létrehozott Open Society Foundations (Nyílt Társadalomért Alapítvány) a nemzetközi DEMOS nevű agytrösztnek utalt át tetemes összeget, melynek magyarországi kirendeltsége hatalmas szerepet játszott 2006-ban, Gyurcsány Ferenc és az MSZP újraválasztásának kampányában. Az eredetileg 1993-ban, Nagy-Britanniában elindított DEMOS kutatóintézet politikai irányultságáról sokat elárul, hogy az alapítója — Martin Jacques — a Jelenkori Marxizmus (Marxism Today) nevű angol politikai újság szerkesztőjeként is tevékenykedett. http://polusonline.blogspot.hu/2016/08/soros-titkok-egeszen-gyurcsany-kezeig.html#.V78ZV0_hgOE.facebook
Vén Csataló
2016. augusztus 25. 17:46
Gáborom, ki ne találd már, hogy itt a kialakult szituációnak a gyűlölködés kölcsönössége a fő vonása. NEM Bayer és nem a nemzeti oldal kezdett azon agonizálni, hogy miféle embereknek van itt lovagkeresztje. Pedig - ha ugyanolyan hülye, gyűlölködő söpredék lennénk, mint kis hazánk libsijei - hát lett volna kibe, mibe belekötni. Bayer is nyugodtan kiverhette vona a hisztit, hogy ő márpedig nem vesz át olyan kitüntetést, amit például egy Krausz, egy Niedermüller, egy Felcsúti kaliberű gazember is megkaphatott. De nem tette. És a nemzeti oldal sem tette ezt. Itt - szokás szerint - a libsi söpredék vonyít, megbélyegez, kiközösít; ezek összefoglaló nevén: ássa az árkot.
Erémita
2016. augusztus 25. 16:19
"Marad a kérdés: miért kell az elkeseredett emberek hergelőjét, gyűlöletük szítóját kitüntetni, ezzel az összmagyar társadalmon keresztül-kasul cikázó árkokat tovább mélyíteni, a nemzeti minimum kialakításának az esélyét tovább csökkenteni? " http://erdelyiriport.ro/publicisztika/lovagkereszttuzben
császár
2016. augusztus 25. 15:38
Általában a lista többet mond a kitüntetőről, mint a kitüntetettekről. "Ez is egy nagy igazság" De nagyon szomorú. Uram"
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!