2016-ban újra megpróbálja meghódítja Kanadát és Amerikát a japán hologram popdíva. A világ első interaktív sztárja még mindig a jövő ígérete, hiszen nincsenek trónkövetelői.
2015. november 15. 10:05
p
0
0
0
Mentés
A nagy pénz a tinipopban van, gondoljunk csak a nyáron itt koncertezett Violetta sorozat sztárjaira és a hisztérikus tömegjelenetekre. Ezek azonban csak itt nálunk felkapottak Kelet-Európában, az igazi nagy dobás a japán Hatsune Miku, aki 16 volt, mikor 2007-ben elkezdett zenélni és azóta is 16 marad majd az idők végezetéig. Miku ugyanis egy hologram és csupán egy számítógépes program. A japán Crypton Future Media Vocaloid hangszintetizátor egyik „mellékterméke”. A 16 éves, kék hajú anime karaktert marketing célból hozták tulajdonképpen létre, hogy egy kabalafigurát mellékeljenek a programhoz, és el lehessen adni vele könnyebben magát a terméket. Egy remek marketingcsali volt, ami várakozáson felül teljesített.
A Hatsune Miku név annyit jelent, „A jövő első hangja”, 7 év távlatából már elég ironikusan hangzik, de működik. A világ első interaktív sztárja, és még mindig a jövő ígérete, hiszen nincsenek trónkövetelői sehol sem a világon. Mikunak bárki készíthet számokat, a Vocaloid segítségével már több mint 100.000 nóta is született lelkes rajongók jóvoltából. Miku élő koncertjein ezekből a számokból válogat.
Hogy koncertezik egy hologram (vagyis szoftver)? Motion capture módszerrel animálják a mozgásokat, majd ezt egy CGI-ben szerkesztett modell adja elő a színpadon kivetítve(a Gorillaz és 2Pac is szerepelt már így színpadon). Közben persze egy élő zenekar kíséri a háttérben, az ének is élő, mint egy karaoke-ban. Több telt házas ázsiai turné után Lady Gaga is meghívta előzenekarnak a virtuális sztárt, de fellépett a Letterman show-ban is már. Természetesen magyar rajongói is vannak már jócskán, mert a manga és anime kultúra roppant népszerű hazánkban is.
Számára nem volt megbocsátás, ellentétben másokkal, így például Szabó István rendezővel, aki hosszú időn keresztül gyártotta a terhelő tartalmú jelentéseket. Balogh Gábor írása.
Ha nem csinálnak rendet csempész- és migránsügyben a határon, kőkemény vámot vet ki Amerika Kanadára – szólt a fenyegetés, Trudeauék pedig okosabbnak látták hallgatni a jó szóra.