„2. John Lennon: »Népszerűbbek vagyunk, mint Jézus.«
Képzelj el egy világot, ahol nincsen CÖF és ahol nem gyújtanak föl mozikat a Krisztus utolsó megkísértése bemutatása ellen tiltakozva. 1966. március 4-én jelentette ki híres interjújában John Lennon, hogy »népszerűbbek vagyunk, mint Jézus«. Erre jobban felhörrent a világ, mint Széles Gábor kiszivárogtatott mestertervére. Leveleket írtak a levélíró doktorok, albumaik elégetését követelték, több tiszteletet követeltek a kereszténységnek, drapikkal tüntettek, hogy »Jézus meghalt érted, John Lennon«, továbbá menten békemenetek indultak a világ minden részéből az Abbey Road felé. Pedig a Beatlesfőideológusának éppenséggel igaza volt: több albumot adtak el, mint Bibliát. A világ valaha volt legnagyobb hatású bandájának tagjai, a cinikus Lennon, a romantikus McCartney, a meditatív Harrison és a potyautas Ringo a Please, Please Me-től a Helpig mindent elértek. 1964-ben a Billboard százas toplistájának első öt helyét ők foglalták el a farzsebből előrántott slágereikkel, de az albumaik töltelékszámai is olyanok voltak, hogy a legtöbb banda eladta volna a lelkét értük az Ördögnek, az első Rolling Stones-slágert, az I Wanna Be Your Mant is a Lennon-McCartney páros szerezte. Aztán éppen ötven éve, 1965 júniusában a királynő a Brit Birodalom Tagjai érdemrenddel jutalmazta a látványosan beszívott gombafejűeket.
A Beatles lett a birodalom új koronagyémántja, hogy aztán a következő évben pedig már abba is hagyják a koncertezést, miután az eszüket vesztve sikító rajongóktól már a saját hangjukat sem hallották. Innen életük végéig nyugodtan füvezhettek volna a kastélyaikban, hogy tízfontosokból tekernek cigarettát, miután felvásárolták a Loire völgyét, ám ők ehelyett a marketingesek rémálmaként hajnövesztéssel gyilkolták le a gombafej-brandet és visszavonultak a stúdióba kísérletezni. Újabb és újabb hangszereken tanultak meg játszani, fiúbandából művészek lettek, hogy végül elkészítsék a popzene addigi csúcsteljesítményét, a Bors őrmestert. 1970-ben úgy oszlottak fel a Let it Be után, hogy az együtténeklős gigabuli is elmaradt. Nem álltak össze még újabb öt búcsúkoncertre. Már ezért is megérdemelnénk a tiszteletünk, de hát ők tényleg a világ legnagyobb arcai voltak. 2010-ben még a vatikáni L’Osservatore Romano könnyűzenei rovata is megbocsátott nekik. A negyvenéves korában lepuffantott Lennon már korábban bocsánatot kért a botrányos kijelentéséért, hozzátéve, ha azt mondta volna, hogy többen néznek tévét, mint amennyien misére járnak, semmi baj se lett volna.
Mivel nincs nálunk se az út, se az igazság, se az élet, nem tudjuk, igaza van-e, úgyhogy ebben az ügyben majd kérjük Semjén Zsolt szakértését, amint befejezte a Szakállas zergék, a Led Zeppelin és a New Age című opuszát.
1. Jézus: »Bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek.«
A názáreti Jézus a világ legjobban sikerült start-upjának, a kereszténységnek elindítója, aki nélkül minden bizonnyal másképp alakult volna a történelem. Ugyan a gyémánttorkú Nero azt mondja aQuo vadisban, hogy mire a leégett Rómát újjáépítik, már mindenki elfelejti, hogy léteztek valaha keresztények, de csak akkor lesz igaza, ha egyszer a Szent Péter Bazilikát átalakítják mecsetté, ez pedig még a gazdasági bevándorlás mostani üteme mellett is legalább ötszáz év. Jézus volt az, aki ha nem született volna a világra, akkor is ki kellett volna találni, mert kellett, aki kimozdítja az emberiséget a »szemet szemért« elv Sárkány Sörnél is ősibb paradigmájából, mielőtt mindenki megvakul. Arról meg igazán nem tehet, hogy valószínűleg az ő nevében ölték meg a legtöbb embert a történelemben. Legyen az Isten fia, a Messiás, egy rabbi vagy csak egy skizofrén keresztfaragó – a Page Not Foundon nincs hivatalos álláspont -, senki sem hirdette a szeretetet úgy, mint ő.
Jézus maga az Ige, aki testté lett. Egy kétezer éves kultúra épül Jézus beszólásaira, melyeket az evangélistákként ismert csúcssajtósai által őrzött meg az emlékezet. Megteremtette és menten ki is pörgette a kibeszélő-show műfaját is azzal, hogy prostituáltakat mentett meg a megkövezéstől: »Az vesse rá az első követ, aki maga sohasem vétkezett« – mondta, és valljuk be, hogy ez pár fokkal erősebb, mint Mónikától a »Józsi, hát szabad ezt?«. De akár föltehetnénk az egész Hegyi Beszéd Supra Hitset. Vizet változtatott borrá. Egy időben ebből élt egész Bács-Kiskun megye, de kétezer éve ez még valóban csodának számított. Emellett leprásokat gyógyított, bénák jártak újra a nyomában és még egy halottat is feltámasztott, anélkül, hogy föl kellett volna hívni emeltdíjas telefonszámon. Fábryval ellentétben azonban nem volt ideje kiégni, mert harminchárom évesen keresztre feszítették, mint az közismert, s jól dokumentált. Ha egyszer elkészítjük a világtörténelem emblematikus étkezéseinek toplistáját, akkor az Utolsó vacsorával azt is behúzza. »Vegyétek és egyétek, mert ez az én testem, mely értetek adatik« – mondá a bevégeztetés előtti esten, hogy aztán a kereszttel együtt a nyakába kapja a világtörténelem egyik legkeményebb tizenkét óráját, de ennek ecsetelését meghagyjuk Mel Gibsonnak.
Mi mossuk kezeinket.”