„hvg.hu: Forrong a magyar társadalom, egymást érik a tüntetések. Milyennek látja a tiltakozásokat? Kinőhet belőlük egy olyan új mozgalom vagy párt, amely kormányzóképes erő lehet?
R. F.: Úgy tűnik, egyfajta ébredés van folyamatban, különösen azok részéről, akik az 1989-es rendszerváltás után születtek. Amióta Magyarország 2004-ben csatlakozott az EU-hoz, egyre több és több magyar szavaz a lábával, vagyis megy el az országból a jobb megélhetés, a jobb oktatás és a jobb élet reményében. Ennek köszönhetően egyre többen szembesülnek a nyugati és a magyar élet közötti kontraszttal.
Bizonyos, hogy egyre nagyobb a frusztráltság érzése a politikával és általában a politikusokkal szemben, és ugyanez a frusztráció ösztönzött engem arra, hogy támogassam Seres Máriát, illetve az LMP-t még 2010-ben. Az embereknek elegük van a korrupt tisztviselőkből. Sajnálatos módon úgy tűnik, hogy hiányzik az egységes irány a tiltakozási mozgalomban. Egyes vezetőik nem rendelkeznek bizonyos képességekkel, mint például a kitartás. Mégis úgy gondolom, Heller Ágnesnek igaza van, és a politikai vezetők következő generációjának a civil társadalomból kell jönnie. (...)
hvg.hu: Támogatta Seres Mária Civil Mozgalmát, majd az LMP indulását, 2012-ben pedig a millás Juhász Péternek ajánlott fel segítséget, hogy Amerikában építsen ki kapcsolatokat. Hogyan tekint ezekre a lépésekre, és most támogat-e valamilyen politikai erőt?
R. F.: Nem. Juhász úr korábbi kábítószeres ügye miatt nem kívánt azokon a lépéseken végigmenni, melyek az Egyesült Államokba látogatáshoz szükségesek lettek volna, ezért nem is tudtam bemutatni őt a lehetséges támogatóknak. Továbbá a felajánlásom miatti viták után 2012-ben nyilvánosan megfogadtam, hogy sem közvetve, sem közvetlenül nem nyújtok anyagi támogatást egyetlen pártnak sem. Tartom magam ehhez.”