„Sarokba szorított patkányok!” – így fakadt ki az ukrán újoncokra egy toborzó
Nem egyszerű a vágóhídra küldeni embereket – erről beszélt Artem, a toborzótiszt a The Telegraph című lapnak, aki pontosan tudja, mennyire gyűlölik az emberek.
Százszor inkább szerveznék békemenetet a magyar-amerikai szövetségesi kapcsolatokért, mint a magyar-oroszért.
„Budapest és a Kossuth tér is az amerikai titkosszolgálatok műveleti területe lenne? Ezt állítja?
Nem gondolom, hogy ezt nekem lokalizálnom kellene. A parlament, mint legfőbb népképviseleti szerv értelemszerűen a nemzeti szuverenitás megtestesítője.
Ki veszélyezteti a kormányt vagy a parlamentet?
A mögöttünk hagyott négy és fél éves kormányzati időszak tapasztalatai alapján nem szükséges hosszan bizonygatni, hogy a kormányzati döntéshozatalt sokan próbálják a határainkon túlról is befolyásolni. Az orosz-ukrán konfliktus következtében pedig ütközőzónába kerültünk.
Washington lenne az a külső erő, amelyikkel szemben szükség van a magyar országvédelmi akciótervre? Úgy érzékelik, hogy Magyarországgal és a magyar jobboldali kormánnyal szemben gyakorol Amerika pressziót?
Nem, én nem így értékelem. Kétségkívül talán a leginkább mi voltunk az elmúlt időszakban a belpolitikára is kiterjedő amerikai aktivitás elszenvedői, de a korrupcióellenes akcióterv, amit az Egyesült Államok külügyi államtitkára, Sarah Sewall meghirdetett, kéttucatnyi közép-európai, európai országra vonatkozik, egyáltalán nem csak Magyarországot érinti.
ól működik önöknél az ellenség-barát felismerő rendszer? Washington az ellenségünk, Moszkva a barátunk?
Nálunk a barát-ellenség felismerő rendszer jól működik. Az nem biztos, hogy a nemzetközi sajtóban e tekintetben megjelentek a mi álláspontunkat visszatükrözik. Százszor inkább szerveznék békemenetet a magyar-amerikai szövetségesi kapcsolatokért, mint a magyar-oroszért.”