Karinthy Frigyes négy nappal a halála előtt adott, soha meg nem jelent interjúja bukkant fel 86 év elteltével
A 22 éves, kezdő újságíró cikke az író halála miatt nem került nyomtatásba.
Mi alapvetően azt gondoljuk, hogy a gimnáziumnak erősnek kell lennie az általános műveltségben. Mi ezen belül a humán vonalra tettük a hangsúlyt.
„Ma a szülői iskolaválasztást az a vélekedés jellemzi, hogy csak a legjobb jó. Mi a véleménye erről?
Mindig az adott gyermek számára kell a lehető legjobbat kiválasztani. Közepes képességű gyereknél nem szerencsés, ha versenyistállóba kerül. Meg kell nézni, hogy az iskola mit nyújt, és milyen az adott intézmény specializációja. Mi alapvetően azt gondoljuk, hogy a gimnáziumnak erősnek kell lennie az általános műveltségben. Mi ezen belül a humán vonalra tettük a hangsúlyt. Magas óraszámban oktatunk nyelvet, angolból és olaszból anyanyelvi tanárunk van. Nagyon sok külföldi programot szervezünk, főleg német és olasz viszonylatban. Az alsós osztályaink rajz és ének tagozattal működnek. A gyerekek szép dolgokat hoznak létre, de a létrehozott művészi alkotás mellett az a fontos, hogy a művészet a gyereket neveli, lelkét, látásmódját alakítja.
A szülők gimnáziumválasztásában meghatározó, hogy mennyire készít fel az intézmény a felvételire. Minél nagyobb osztálylétszámokkal dolgozik egy iskola, a normatíva miatt annál jobb az anyagi helyzete. Az egyetemi felvételi miatt viszont a specializált kiscsoportok, a fakultációk lennének működőképesek. A kettő szembemegy egymással. Nálunk viszonylag nagy, harminc feletti osztálylétszámok vannak, de igyekszünk nagyon sokszor bontani őket. Ehhez próbáljuk megteremteni a feltételeket, a padlástér-beépítéssel több kisebb termet hoztunk létre, tavasszal pedig majd újabb három tantermet tudunk felavatni.
Hogyan határozza meg feladatát az iskola?