Hogyan (ne) csináljunk ellenzéket
Rendszeres szokásunk volt korábban tanácsokat adni az ellenzéknek, hogyan igazgassák saját magukat, hogy ha nem is kedvelhető, de tűrhető szereplői legyenek a magyar közéletnek.
Az MSZP – és az előző balliberális kormányokhoz köthető ellenzéki csoportosulások – persze egy könnycseppet sem érdemelnek.
„Az MSZP – és az előző balliberális kormányokhoz köthető ellenzéki csoportosulások – persze egy könnycseppet sem érdemelnek. Kormányzásuk idején fontosabbnak tartották a külföldi kézben lévő szolgáltatók érdekeit, államilag garantált haszont biztosítani nekik, mint a magyar lakosság érdekében fellépni.
Mindez nem véletlen. A balliberális szellemi elit gondolatvilága termelte ki ezt a »komprádor«, »gyarmatosító« világszemléletet. Hiszen a balliberális-urbánus hagyomány szerint a londoni közgazdászok, brüsszeli bürokraták, washingtoni »szakértők« véleménye legitimebb, mint a »mucsai«, »kolbásszagú«, »mocsárszagú« magyar népé. Egyfajta elitista-technokrata-népmegvető mentalitás lenyomata ez, melyet oly sokszor láthattunk visszaköszönni az elmúlt években az MSZP-SZDSZ politikusai és holdudvara részéről.
Minden olyan intézkedést, mely a nyugati cégek érdekeit sértette volna, »populistának« bélyegeztek, s miközben valami szabad versenyre hivatkoztak, államilag garantálták a nyereséget a külföldi szolgáltatóknak. Ez lenne a szabad verseny, a piac?
Szétlopták az állami javakat (pl. BKV), miközben fokozódó terheket raktak a lakosságra (bizonyos balliberális közgazdászokat és véleményformálókat hallgatva, olvasva már-már úgy tűnik, számukra a megszorítás nem eszköz, hanem maga a cél), s az adósságot is jelentősen növelték. Autópályákon – melyek a korrupció miatt rendkívül drágák voltak – kívül semmi nem épült, a vasút, tömegközlekedés mégis drága lett és lerohadt. A termelő kapacitásokat a »londoni közgazdászok« tanácsaira leépítették, a növekedést hitelekre alapozták – így valósítva meg hazánk újgyarmati sorba süllyesztését.
Semmit nem építettek. Maguknak sem. Orbán Viktor és a Fidesz évtizedes szívós munkával létrehozta a maga háttérbirodalmát: médiát, kutatóintézeteket, utcára kész mozdulni tömeget. A balliberálisok nem építettek semmit, és nem is építhettek! Azért nem építhettek, mert az ő filozófiájuk (»az állam rossz gazda«, »mindent eladni, amit lehet«, »a londoni elemzők a mérvadók«) az ürességre és rombolásra épült. Ebből nem is jöhetett ki más, mint a »fogd a pénzt és fuss!« gondolkodásmód és egyfajta kolonizátori attitűd. Most persze csupasz fenékkel állnak, nincsen mögöttük olyan intézményi háttér, mint a Fidesz mögött (a Fidesz-háttérbirodalom intellektuális színvonala persze erősen megkérdőjelezhető, hiszen a Fidesz-háttérbirodalom újságírói, »szakértői« valójában mind pártkatonák, akik a fehérre rámondják, hogy fekete, a feketére hogy fehér, ha ezt a párt érdeke úgy kívánja).”